Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Łopata do bagażnika i z nieprzejezdną drogą radź sobie sam

10.07.2018 19:00 | 4 komentarze | juk

Choć mamy lato, to na prośbę czytelnika wracamy na chwilę do zimowego klimatu. - W czasie minionej edycji akcji zima w Pszowie doszło do wielu zaniedbań, polegających na braku odśnieżenia ślepego odcinka ul. Okrzei - mówi mieszkaniec Pszowa.

Łopata do bagażnika i z nieprzejezdną drogą radź sobie sam
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do naszej redakcji zgłosił się pan Sebastian, mieszkaniec ul. Okrzei w Pszowie. - Boczna ul. Okrzei każdorazowo jest omijana przy odśnieżaniu - mówi. Zdaniem mieszkańca Pszowa do pierwszego zaniedbania doszło 15 grudnia ubiegłego roku. - Podobna sytuacja miała miejsce 7 lutego. Wracałem do domu z pracy około 22.30. Główny ciąg ul. Okrzei był odśnieżony. Niestety boczna ulica była nietknięta przez drogowców. Mało tego pług odśnieżający główny ciąg pozostawił zwałowiska śniegu przy wyjeździe z bocznej Okrzei. Przez zalegający śnieg doznałem strasznych trudności, by móc dostać się do swojej posesji - opowiada pan Sebastian. Dodaje, że zimowe niedogodności nie są tylko jego problemem. - Co w sytuacji potrzeby dojazdu i szybkiej pomocy pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej? Przecież ten śnieg to zagrożenie dla życia i zdrowia mieszkańców tego odcinka drogi - mówi stanowczo pan Sebastian. Zauważa, że dopiero po interwencjach telefonicznych droga jest odśnieżana. - Każdego roku schemat się powtarza. Jeżeli się nie zadzwoni, to nikt tej drogi nie odśnieży - podkreśla.

Brak kontroli i nadzoru?

Zarządcą ul. Okrzei jest miasto Pszów. Natomiast odśnieżaniem zajmuje się Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Pszowie.

Pan Sebastian postanowił złożyć w pszowskim magistracie skargę na działalność burmistrz oraz kierownika miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.- W mojej opinii swoich obowiązków nie wypełniali rzetelnie i sumiennie ani pani burmistrz, ani kierownik zakładu - podkreśla mieszkaniec Pszowa.

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa