Sobota, 16 lutego 2019

imieniny: Danuty, Julianny, Daniela

RSS

Kultura

Biblioteka bez książek czyli wielkie zmiany w książnicy [ZDJĘCIA]

09.07.2018 15:27 | 0 komentarzy | ż

Raciborską bibliotekę czekają w tym roku duże zmiany. Nieczynna jest centrala przy ul. Kasprowicza, od przyszłego poniedziałku rusza remont biblioteki w Brzeziu, a filia w Studziennej całkowicie znika z książkowej mapy Raciborza.

Biblioteka bez książek czyli wielkie zmiany w książnicy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed największym z wyzwań stoi oczywiście centrala. 30 czerwca z powodu gruntownego remontu zamknięte zostały wszystkie oddziały działające przy ul. Kasprowicza 12: Wypożyczalnia Główna, Mediateka oraz EUREKA - Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży. Zwrotu zbiorów wypożyczonych w centrali można dokonać w bibliotece przy Rynku 12. Tu działa także tzw. „pogotowie książkowe” dla wszystkich spragnionych nowości książkowych. W związku z remontem czytelnicy biblioteki nie muszą obawiać się kar za przetrzymanie zbiorów - termin zwrotu został automatycznie ustawiony do października.

Od przyszłego tygodnia aż do końca wakacji nieczynna będzie również Filia nr 9 w Brzeziu (ul. Myśliwca 9), która przejdzie remont.

Z mapy raciborskich bibliotek znika Filia Publiczno-Szkolna nr 1 działająca w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 w Studziennej. Zwroty wypożyczonych tu zbiorów przyjmowane będą w pozostałych filiach bibliotecznych.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. ż