Piątek, 22 lutego 2019

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Kultura

Potrzebujesz e-booka na wakacje?

05.07.2018 09:33 | 0 komentarzy | ż

W lipcowej odsłonie akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, raciborska biblioteka zaprasza do lektury książki „Ludzie. Powieść dla ziemian” Matta Haiga. Ten i prawie 3 tys. innych e-booków można wypożyczyć korzystając z platformy Ibuk Libra – zupełnie za darmo.

Potrzebujesz e-booka na wakacje?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Czy aby na pewno? Profesor Andrew Martin nie czuje się do końca sobą, odkąd w deszczową piątkową noc przydarzył mu się pewien „incydent”: spacerował nago po ulicach Cambridge. Jedzenie przyprawia go o mdłości. W ubraniach jest mu niewygodnie. Nawet jego ukochana żona oraz nastoletni syn wydają mu się odpychający. Czuje się zagubiony pośród tego zwariowanego, obcego gatunku, jakim są ludzie i nienawidzi wszystkich żyjących na tej planecie. Wszystkich z wyjątkiem Newtona, który – tak się składa – jest psem. Co może skłonić kogoś do zmiany zdania na temat ludzkiej rasy?

„Ludzie” to zabawna opowieść o uprowadzeniu przez obcych, matematyce oraz najbardziej interesującym temacie z wszystkich możliwych: nas samych. Weźmy prześmiewcze podejście do życia spod znaku Douglasa Adamsa, oryginalną wizję wszechświata oraz autentycznie przejmującą historię miłosną, następnie zmieszajmy to wszystko, a otrzymamy pełną humoru, skrzącą się pomysłami i poruszającą powieść Matta Haiga.

- Raz w miesiącu zapraszamy do skorzystania z akcji PREZENT OD IBUK LIBRA, w ramach której czytelnik może sięgnąć po dodatkową nowość wydawniczą. Aby wypożyczyć książkę, wystarczy jedynie dostęp do Internetu i indywidualny kod PIN, który można otrzymać w każdym oddziale i filii raciborskiej biblioteki – informuje Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. ż