Sobota, 16 lutego 2019

imieniny: Danuty, Julianny, Daniela

RSS

Problemy lokalowe firmy: jak sobie z nimi radzić?

04.07.2018 16:01 | 0 komentarzy | (s)

Każda rozwijająca się firma prędzej czy później osiągiem taki poziom, powyżej którego bez większej powierzchni lokalowej nie będzie mogła wejść na wyższy szczebel rozwoju. Dotyczy to zwłaszcza firm, których działalność jest w większym lub mniejszym stopniu związana z magazynowaniem towarów: to właśnie tego rodzaju branże, gdzie kluczem jest sprawna logistyka i duże możliwości pojemnościowe hal magazynowych, są narażone na zastój.

Problemy lokalowe firmy: jak sobie z nimi radzić?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dodatkowym problemem bywa często rozwój infrastruktury danego miasta, ponieważ zmienia się jego polityka zagospodarowania i w związku z tym może okazać się, że rejon niedawno dobrze skomunikowany przegrywa z nowym węzłem transportowym, który jest zlokalizowany na przeciwległej stronie miasta. Jak zatem szukać rozwiązania problemu kurczącej się przestrzeni, która nie pozwala na dalszą ekspansję firmy? Wydaje się, że świetnym rozwiązaniem może być wynajem powierzchni magazynowych, jednak aby wybrać odpowiednio, musimy najpierw spełnić kilka warunków.

W poszukiwaniu magazynu do wynajęcia

Większość firm, które próbują znaleźć powierzchnię magazynową do wynajęcia, wertuje po prostu wyniki z wyszukiwarki internetowej na zapytanie w rodzaju magazyny do wynajęcia dolnośląskie. Takie postępowanie może jednak zniechęcać, ponieważ spora część otrzymanych rezultatów nie będzie adekwatna do naszych oczekiwań. Dobrze więc przede wszystkim rozpocząć pracę od określenia naszych potrzeb: czy nasz magazyn powinien znajdować się przy pętli autostradowej; czy potrzebujemy rampy załadunkowej; jak duża powinna być powierzchnia samej hali, a jak duża przestrzeni biurowej i socjalnej; jakich mediów potrzebujemy; czy teren powinien być strzeżony itp. Dopiero po sporządzeniu dokładnych oczekiwań możemy rozpocząć poszukiwania magazynu: jeśli nie chcemy przeglądać dziesiątek różnych portali i często nieaktualnych ogłoszeń, dobrym rozwiązanie może być skorzystanie ze specjalistycznej wyszukiwarki w rodzaju warehouses.pl, gdzie można formułować rozbudowane zapytania, a do tego, gdzie znajdziemy setki propozycji w najważniejszych miastach kraju. Zaletą takiego rozwiązania jest nie tylko zebranie wielu ofert od różnych właścicieli hal magazynowych, ale i wsparcie agencji przy negocjacjach kontraktów — może to być kluczowa kwestia zwłaszcza w przypadku firm, które będą wynajmowały takie hale po raz pierwszy. Warto pamiętać, że wspomniana witryna oferuje również oferty sprzedaży działek pod inwestycje magazynowe, nie skupiając się jedynie na proponowaniu już funkcjonujących obiektów.

Więcej informacji na www.warehouses.pl

 

Materiał zewnętrzny