Piątek, 16 listopada 2018

imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy

RSS

Długi to nie koniec świata! Jak z nich wyjść?

02.07.2018 18:45 | 2 komentarze | (s)

Życie oferuje nam wiele przyjemności. Nie zawsze mamy jednak wystarczająco pieniędzy, aby żyć na wysokim poziomie, pozwolić sobie na zagraniczne wakacje, mieć ładnie urządzone mieszkanie oraz zapewnić sobie i swoim najbliższym wszystko co najlepsze. Kiedy pieniędzy brakuje, najczęściej sięgamy po pożyczkę. Łatwa i szybka gotówka kusi, a o jej spłacie myślimy dopiero wtedy, kiedy wielkimi krokami zbliża się termin oddania zobowiązania. Co jednak w sytuacji, kiedy narobiliśmy sporo długów i nie jesteśmy w stanie ich spłacić?

Długi to nie koniec świata! Jak z nich wyjść?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Długi – co wchodzi w ich skład?

Długi to wbrew pozorom nie tylko pożyczki gotówkowe, które wzięliśmy i nie jesteśmy w stanie terminowo spłacać. W poczet długów zaliczamy bowiem wszelkie zobowiązania finansowe względem innych instytucji, banków, firm pożyczkowych oraz innych podmiotów, które udzieliły nam swoich pieniędzy lub usług i nie otrzymały za nie zapłaty w określonym terminie.

Na zadłużenie finansowe zazwyczaj składają się następujące elementy:

  • pożyczki gotówkowe;
  • kredyty hipoteczne;
  • raty;
  • karty kredytowe.

Podsumowanie zadłużenia i dalsze kroki

Bardzo istotne w spłacie długów jest podsumowanie wszystkich posiadanych zobowiązań finansowych oraz realna ocena tego, czy jesteśmy w stanie je spłacić, czy też nie. Warto także skontaktować się z poszczególnymi wierzycielami oraz spróbować rozłożyć dług na mniejsze raty lub odłożyć w czasie jego spłatę. Wiele instytucji finansowych chętnie wychodzi na przeciw potrzebom tych dłużników, którzy wykazują chęć spłaty swoich zobowiązań.

Jeśli natomiast okaże się, że nie podołamy ich spłacie, powinniśmy jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki, które uchronią nas przed kompletną ruiną finansową. Z długami nie ma bowiem żartów i nigdy nie warto zwlekać z ich spłatą, gdyż grozi nam postepowanie sądowe oraz egzekucja komornicza, która oznacza nie tylko nieprzyjemności, ale także dodatkowe wysokie koszty.

Kredyt konsolidacyjny na spłatę chwilówek

Najlepszym wyjściem dla osób posiadających kilka pożyczek, z których spłatą sobie nie radzą, jest kredyt konsolidacyjny. Konsolidacja chwilówek oferowana przez Finanse dla Ciebie na stronie https://www.splatachwilowek.pl pozwala bowiem na połączenie w jedno zobowiązanie finansowe wszystkich posiadanych przez nas pożyczek gotówkowych. Dzięki temu rozwiązaniu zamiast kilku różnych zobowiązań mamy do spłaty tylko jedno. To jednak jeszcze nie wszystko!

Oferta Finanse dla Ciebie daje także możliwość obniżenia wysokości odsetek i dzięki temu znacznego zmniejszenia wysokości całego zobowiązania. Jego rozłożenie na miesięczne raty wysokością dostosowane do naszej aktualnej sytuacji finansowej pozwoli z kolei regularnie spłacać długi bez nadmiernego uszczerbku na domowym budżecie oraz wyrzeczeń.

Wybierając ofertę konsolidacji chwilówek dostępną na www.splatachwilowek.pl możemy liczyć także na profesjonalne wsparcie oraz indywidualną ocenę naszej sytuacji materialnej i życiowej. Dzięki temu zyskamy pewność, że kredyt konsolidacyjny będzie idealnie dopasowany do naszych potrzeb i tym samym zwiększymy swoje szanse na wyjście na prostą oraz całkowitą spłatę zadłużenia.

Materiał zewnętrzny