Piątek, 22 lutego 2019

imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra

RSS

Kultura

Z malarstwem na "Ty" [ZAPOWIEDŹ]

01.07.2018 20:16 | 0 komentarzy | rck

Zapraszamy na wernisaż prac Jana Twardowskiego, który odbędzie się 11 lipca o godz. 17.00 w Galerii OBOK przy RCK RCI (ul. Długa 2)

Z malarstwem na "Ty" [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na wystawę zatytułowaną „Z malarstwem na TY” składają się głównie obrazy realistyczne, malowane techniką olejną i akrylami – bo właśnie takie malarstwo najbardziej preferuje Jan Twardowski. Wystawione prace, to zaledwie część dzieł autora.

W jego zbiorach znajdują się reprodukcje o różnorodnej tematyce: martwa natura, motywy marynistyczne, konie, a także pejzaże – szczególnie górskie. Jak to zwykle bywa - treść obrazów zależy od tego, co w danej chwili spodoba się autorowi. Jego obrazy inspirowane są najczęściej malarstwem znanych artystów – zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Jan Twardowski mieszka w malowniczej miejscowości pod Raciborzem, co dostarcza mu natchnień i inspiracji do tworzenia. Otaczające go piękno, zachwyt nad światowymi dziełami, udział w licznych wyjazdowych plenerach malarskich i chęć do samodoskonalenia się w zakresie technik malarskich i artystycznych, daje nam obrazy, które można podziwiać w galerii OBOK przy raciborskim rynku.

Wstęp wolny.

źródło: RCK