Czwartek, 23 maja 2019

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Niebezpieczny plac zabaw już naprawiony. Jeden problem pozostał

29.06.2018 07:00 | 1 komentarz | art

Po naszej interwencji na placu zabaw w parku bardzo się poprawiło. Na jak długo?

Niebezpieczny plac zabaw już naprawiony. Jeden problem pozostał
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wracamy do tematu kiepskiego stanu placu zabaw, znajdującego się w parku miejskim. Rodzic wskazywał na niebezpieczeństwa czyhające na dzieci: niebezpieczną nawierzchnię placu zabaw, zepsutą zabawkę i przede wszystkim uszkodzoną trampolinę. Rodzic był świadkiem tego, jak jedno dziecko doznało kontuzji bawiąc się na tym urządzeniu.

O złym stanie zabawek pan Janusz informował już podczas zebrań mieszkańców dzielnicy z prezydentem jesienią ubiegłego roku, a także w kwietniu tego roku, kiedy spotkał prezydenta Mieczysława Kiecę w parku. Wtedy, jak twierdzi rodzic, prezydent miał powiedzieć, że jeśli dziecko dozna urazu na trampolinie to rodzic ma przyjść do urzędu miasta, a prezydent wypłaci odszkodowanie. Rodzic był zbulwersowany podejściem prezydenta do problemu.

Sprawę opisaliśmy w zeszłym tygodniu. Do urzędu miasta wysłaliśmy pytania dotyczące placu zabaw oraz spotkania prezydenta z mieszkańcem. Choć miasto nie od razu na nie odpowiedziało (odpowiedzi dostaliśmy już po zamknięciu zeszłego wydania Nowin Wodzisławskich), to jak się okazuje, szybko przystąpiło do usunięcia uszkodzeń.

Części właśnie dotarły

Dlaczego uszkodzenia udało się naprawić dopiero teraz? Miasto tłumaczy, że prezydent Mieczysław Kieca otrzymał informację o uszkodzeniach w kwietniu. Miasto zwróciło się do wykonawcy parku o usunięcie uszkodzeń. Wykonawca stwierdził, że uszkodzenia nie podlegają gwarancyjnej naprawie, bo powstały w wyniku niewłaściwego użytkowania lub na skutek wandalizmu. Jednak: - Dotychczasowa dobra współpraca urzędu oraz firmy Celmar zaowocowała zgodą na naprawę mimo braku wskazań gwarancyjnych – wyjaśnia Anna Szweda-Piguła, rzecznik prasowy UM w Wodzisławiu. Jak dodaje, firma zamówiła potrzebne do naprawy elementy zabawek. Po paru tygodniach elementy te dotarły do firmy zostały użyte do naprawy wspomnianej trampoliny. Wykonawca czeka jeszcze na części do elementów wspinaczkowych, które mają dotrzeć wkrótce i posłużą w ciągu najbliższych dni do naprawy zabawki. Wygląda więc na to, że zupełnie przypadkowo naprawa zabawek nastąpiła, kiedy na nieprawidłowości uwagę zwróciły media…

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.