Czwartek, 25 kwietnia 2019

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RSS

Mieszkańcy gminy Rudnik "wyklikali" podwórko Nivei

28.06.2018 08:35 | 0 komentarzy | żet

Rudnik zajął 5. miejsce w konkursie "Podwórko Talentów Nivea" w kategorii gmin do 20 tys. mieszkańców. Oznacza to, że wkrótce na terenie Szkoły Podstawowej im abp. Józefa Gawliny powstanie nowoczesne, wielofunkcyjne podwórko.

Mieszkańcy gminy Rudnik "wyklikali" podwórko Nivei
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Cała społeczność szkolna, przy wsparciu mieszkańców naszej gminy, rodziny, znajomych przez dwa miesiące, codziennie (nie wyłączając niedziel i świąt) poświęcała swój wolny czas na głosowanie oraz promowanie naszej lokalizacji wśród mieszkańców - informują urzędnicy z Rudnika.

Władze gminy udostępniły również do głosowania komputery w Gminnym Centrum Informacji oraz w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy. W sumie szkoła w Rudniku zdobyła w konkursie Nivei 48 875 głosów.

Na "Podwórko Talentów Nivea" złożą się trzy sekcje talentów, w których dzieci będą mogły zadbać o kondycję fizyczną, kształtować swoje umiejętności artystyczne (tablice muzyczne, teatrzyk), a także w przystępny sposób poznawać podstawy wiedzy naukowej (planetarium).

Rudnik jest jedną z dwóch miejscowości w województwie śląskim, które znalazły się w gronie laureatów konkursu. Drugie podwórko Nivei powstanie w Chorzowie.