Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

PiS wreszcie odsłania karty. Ma kandydata na prezydenta Wodzisławia

26.06.2018 23:04 | 48 komentarzy | mak

Nie dyrektorka szpitala, nie radny miejski, ale radny powiatowy i katecheta w jednym - Witold Kacała będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na prezydenta Wodzisławia Śląskiego.

PiS wreszcie odsłania karty. Ma kandydata na prezydenta Wodzisławia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To już pewne. Komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości zaakceptował kolejne kandydatury na prezydentów miast. W Wodzisławiu Śląskim o funkcję prezydenta będzie ubiegał się Witold Kacała.

Witold Kacała ma 49 lat. Obecny radny powiatu wodzisławskiego (objął mandat 18 grudnia 2015 r. w następstwie wygaszenia mandatu Teresy Glenc). W radzie powiatu należy do klubu radnych „Prawo i Sprawiedliwość”. Pracuje w Zespole Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu, jest nauczycielem religii.

Przypomnijmy, że wcześniej dwie inne osoby zostały zaproponowane przez lokalne struktury PiS jako potencjalni kandydaci na stanowisko prezydenta Wodzisławia. Byli to: dyrektor szpitala w Wodzisławiu i Rydułtowach Dorota Kowalska oraz radny miejski Dezyderiusz Szwagrzak (pisaliśmy o tym TUTAJ). Trwały jednak rozmowy z innym, trzecim kandydatem. Wszystko wskazuje na to, że był nim właśnie Witold Kacała i ostatecznie to on powalczy o fotel prezydenta miasta.