środa, 24 kwietnia 2019

imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

RSS

Wodzisław: wspólny bilet na pociąg i autobus. Będzie taniej. O ile?

26.06.2018 19:00 | 7 komentarzy | mak

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca ogłosił, że już wkrótce pojawi się nowe udogodnienie dla pasażerów - wspólny bilet miesięczny dla wodzisławskiej komunikacji autobusowej i komunikacji kolejowej. Ma to przynieść obniżkę ceny za przejazdy.

Wodzisław: wspólny bilet na pociąg i autobus. Będzie taniej. O ile?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 10 czerwca działa szybka kolej miejska pomiędzy Wodzisławiem Śląskim i Rybnikiem. A już niebawem pasażerowie będą mogli skorzystać z możliwości zakupu jednego biletu miesięcznego na autobusy i pociągi. - W czasie wakacji wejdzie w życie łączona taryfa komunikacyjna w formie biletów okresowych, miesięcznych - zapowiedział dziś na konferencji prasowej prezydent Mieczysław Kieca.

W ramach jednego, łączonego biletu miesięcznego, będzie można podróżować autobusami wodzisławskiej komunikacji miejskiej, pociągami na trasie Wodzisław-Rybnik, a także wybranymi liniami autobusowymi ZTZ Rybnik.

Prezydent Kieca przedstawił, jak będzie kształtował się cennik.

Zacznijmy od miesięcznego biletu wyłącznie na pociągi relacji Wodzisław-Rybnik. Koleje Śląskie zadecydowały, że tu cena pozostanie bez zmian, czyli 110 zł. - W tym miejscu chciałbym jednak przypomnieć, że cena pozostanie bez zmian tylko pozornie, bo przed 10 czerwca bilet miesięczny relacji Wodzisław-Rybnik też kosztował 110 zł, przy czym liczba pociągów była dużo mniejsza. Po 10 czerwca pociągów jest więcej, a cena pozostanie bez zmian - podkreślił prezydent.

Z kolei cena łączonego biletu miesięcznego na pociągi oraz autobusy wodzisławskiej komunikacji miejskiej ma być niższa, niż gdyby płacić za każdy bilet miesięczny oddzielnie. Za łączony bilet miesięczny pasażerowe zapłacą 160 zł. Biorąc pod uwagę fakt, że obecnie bilet miesięczny wodzisławskiej komunikacji miejskiej kosztuje 60 zł, pasażer kupując łączony bilet zaoszczędzi 10 zł w skali miesiąca.

Operatorem i dystrybutorem biletów łączonych będą Koleje Śląskie.

Co ważne, na razie informujemy wyłącznie o łączonym bilecie miesięcznym normalnym, ale najprawdopodobniej jeszcze przed nowym rokiem szkolnym w ofercie pojawi się również miesięczny bilet łączony ulgowy.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.