Piątek, 13 grudnia 2019

imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy

RSS

Udogodnienia w Wodzisławskim Centrum Kultury

26.06.2018 13:02 | 2 komentarze | kama

Wodzisławskie Centrum Kultury nieustannie dba o komfort uczestników wydarzeń kulturalnych, jak i uczestników prowadzonych zajęć. Tym razem, z myślą o seniorach i osobach z dysfunkcjami ruchu, na sali widowiskowej, przy schodach na scenę, zamontowane zostały poręcze.

Udogodnienia w Wodzisławskim Centrum Kultury
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Z inicjatywą wprowadzenia udogodnień w WCK zwróciła się Grażyna Sitko, radna miejska, zaznaczając, że wyjście naprzeciw tej ważnej, lecz z natury rzeczy mniej sprawnej części naszej społeczności z pewnością pomoże seniorom realizować artystyczne działania.

Wodzisławscy seniorzy aktywnie włączają się w organizację wydarzeń kulturalnych miasta, nierzadko są ich inicjatorami oraz wykonawcami. Warto tu wspomnieć o zeszłorocznej edycji Festiwalu Tańca „Senior Dance”, występach grup działających w Wodzisławskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku czy koncertach Artystycznej Rodzinki Seniorów „Nie Dejmy Sie”. - Doceniam ważną rolę środowisk senioralnych w organizacji wydarzeń kulturalnych w naszym mieście. Mam nadzieję, że montaż poręczy wpłynie na komfort i zwiększenie ich aktywności w WCK – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Montaż poręczy sfinansowany został ze środków budżetu miasta.