Czwartek, 3 grudnia 2020

imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza

RSS

Epidemia koronawirusa:

Strażacy – stawią czoło pożarowi

26.06.2018 09:55 | 0 komentarzy | MP

Najlepsze zestawy LEGO® City dla chłopców

Strażacy – stawią czoło pożarowi
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strażacy cieszą się wielkim uznaniem oraz zaufaniem wśród społeczeństwa. Do służby pożarniczej zgłaszają się ludzie odważni, charakteryzuje ich mężna postawa. To oni bez względu na rozliczne niebezpieczeństwa wyruszają do akcji maksymalnie zmobilizowani. Nic też dziwnego, ich działaniom przyświeca szlachetny cel. Chodzi im o to, by nieść ludziom – a także pozostałym istotom – ratunek. Na nich zawsze można polegać. W rankingach zaufania strażacy od zawsze zajmują bardzo wysokie pozycje.

Spełnienie dziecięcych marzeń

Twoje dziecko z pewnością marzy o tym, by samemu przywdziać kombinezon oraz hełm strażacki. Do tego wyposażyć się w niezbędny ekwipunek. Podobne pragnienia może realizować poprzez bogatą kolekcję klocków, które mamy w ofercie. I dzięki temu upodobni się do tych, których podziwia. Strażak jest przecież bohaterem, choć sam mówi, że wykonuje tylko swoje obowiązki, i że stara się z nich wywiązywać najlepiej, jak tylko potrafi. Malec nauczy się, jak ważne jest, aby pomagać innym. Odnajdzie w tym autentyczną radość. Nauczy się, czym jest odpowiedzialność. Przyda mu się to na pewno w przyszłości, kiedy naprawdę będzie swoim bliskim oraz społeczeństwu.

Praktyka czyni mistrza

Natomiast Twoja pociecha sama się przekona, jak wygląda akcja strażacka. Najpierw załoga opuszcza remizę. Wchodzą do pojazdu pożarniczego i mkną co sił do miejsca zagrożonego pożarem. Każdy zna swoje obowiązki. Liczy się każda sekunda. Zgranie zespołu przynosi w efekcie udaną akcję. Trzeba działać prędko i niezawodnie, tak aby płomienie ognia nie rozprzestrzeniały się w dalszych kierunkach. Trening czyni mistrza, z akcji na akcję Twój smyk nabierze wprawy. Udane przedsięwzięcia przyniosą mu satysfakcję ze swoich działań oraz poczucie zadowolenia. Poza tym dzięki proponowanym zestawom klocków nauczy się, jak wygląda akcja strażacka z prawdziwego zdarzenia!.

Niezwykle istotne jest, aby dostarczyć dziecku zabawek, które będą dopasowane do jego zainteresowań. Tematyczna seria klocków LEGO® City ze strażą pożarną jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich pociech, które pasjonują się bohaterskimi akcjami. I należy pamiętać, że dziecku do prawidłowego rozwoju niezbędne są pozytywne wzorce. Większość z nich czerpie ono z domu. Ale część postaw przyswaja ze świata zewnętrznego. Dobrze, jeśli wśród jego idoli jest miejsce dla mężnych strażaków.

Materiał zewnętrzny