Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Dobro Ojczyzny sprowadza ministra Gróbarczyka

23.06.2018 07:00 | 1 komentarz | ma.w

Szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej ma przyjechać po wakacjach do Raciborza. Wizytę Marka Gróbarczyka pilotuje stowarzyszenie Dobro Ojczyzny, któremu pomógł w tej sprawie poseł Arkadiusz Mularczyk.

Dobro Ojczyzny sprowadza ministra Gróbarczyka
Józef Sadowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Będziemy rozmawiali z nim o opieszałości w budowie Zbiornika Racibórz i jego funkcji żeglownej – mówi nam Józef Kastelik z Dobra Ojczyzny. Liczy na gospodarską wizytę ministra na ziemi raciborskiej, w której wezmą udział miejscowi samorządowcy. – Pan starosta już się ucieszył, a prezydent Lenk też z poszanowaniem wypowiada się o ministrze Gróbarczyku. Ze specjalnymi podziękowaniami, za sprawę wałów w Turzu czeka na niego burmistrz Macha z Kuźni Raciborskiej – wyjawia Kastelik.

W stowarzyszeniu szykują się również do spotkania z prof. Jerzym Robertem Nowakiem. Historyk i publicysta zamierza przyjechać do Raciborza po raz trzeci, ponownie do Strzechy (magistrat ma być współorganizatorem spotkania). – Stosunki polsko – węgierskie, a także związki z Ukrainą i głośna sprawa ustawy o IPN i stosunków z Izraelem to niektóre z tematów, które profesor może podjąć – zapowiada Józef Sadowski. Wizytę Nowaka zaplanowano 29 czerwca o godz. 17.00 w domu kultury przy ul. Londzina. Wstęp będzie wolny.

(m)

Ludzie:

Józef  Sadowski

Józef Sadowski

Prezes Stowarzyszenia "Dobro Ojczyzny".

Józef Kastelik

Józef Kastelik

Emeryt, prawnik.