Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Nowe budy dla psów dzięki więźniom

21.06.2018 16:26 | 1 komentarz | (q)

Rządowy program pracy więźniów z pożytkiem dla raciborskiego schroniska dla zwierząt. Czworonogi otrzymały nowe budy. To kolejny wyraz współpracy Zakładu Karnego w Raciborzu i przywięziennego przedsiębiorstwa „RAKON” ze schroniskiem. Nowe wyposażenie schroniska przekazał pełnomocnik ministra sprawiedliwości Michał Woś.

Nowe budy dla psów dzięki więźniom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- To świetna inicjatywa panów dyrektorów przedsiębiorstwa RAKON i Zakładu Karnego w Raciborzu. Wsparcie dla schroniska łączy program „praca dla więźniów” i pomoc porzuconym zwierzętom. Cieszę się, że budy dla psów, zostały całkowicie wykonane przez osadzonych, dzięki czemu przyczyniają się oni do czynienia dobra. Dziękuję pani kierownik schroniska za otwarcie na współpracę - powiedział Michał Woś.

Nowe schronienia zostały samodzielnie wykonane przez osadzonych przebywających na terenie Oddziału terapeutycznego mieszczącego się na terenie Zakładu Karnego w Raciborzu w ramach terapii z wykorzystaniem różnego rodzaju przedmiotów z drewna.

Państwowe Przedsiębiorstwo „RAKON” jako przywięzienny zakład pracy realizuje rządowy program „Praca dla więźniów”. Dzięki temu od 2017 r. zwiększone zostało zatrudnienie osadzonych w raciborskim więzieniu do rekordowego wyniku 53,6% (wzrost o 37% względem 2015 r.), a odsetek ten stale rośnie. „Praca dla więźniów” umożliwia też realizowanie różnego rodzaju inicjatyw społecznych przy udziale osób skazanych. Ta forma resocjalizacji ułatwia ich powrót do społeczeństwa.

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

minister w rządzie Mateusza Morawieckiego