Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Wstęga przecięta, czyli termomodernizacja budynku ZPS oficjalnie zakończona

21.06.2018 12:43 | 2 komentarze | juk

Zakończyła się termomodernizacja budynku Zespołu Poradni Specjalistycznych (ZPS) przy ul. 26 Marca w Wodzisławiu Śl. Dzisiaj (21.06) oficjalnie oddano do użytku odnowiony budynek wraz z zagospodarowanym przyległym terenem.

Wstęga przecięta, czyli termomodernizacja budynku ZPS oficjalnie zakończona
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali (od prawej): Dorota Kowalska (dyrektorka Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śl.), Eugeniusz Wala (przewodniczący rady powiatu wodzisławskiego), Dariusz Szymczak (zastępca prezydenta Wodzisławia Śl.) oraz Ireneusz Serwotka (starosta wodzisławski)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budynek wodzisławskiego ZPS-u jest jak nowy. Zakończona została właśnie jego termomodernizacja. W ramach inwestycji zostały docieplone ściany zewnętrzne oraz ściany piwniczne, a także wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa. Dodatkowo wzmocniono izolację dachu oraz wyremontowano schody. Wykonana została również pochylnia dla osób niepełnosprawnych ze stali ocynkowanej z balustradami i podestami. Natomiast elewacja jednej z największych przychodni w powiecie zyskała nowy wygląd.

Przychodnia nie tylko cieszy oko, ale przede wszystkim stała się bardziej przyjazna dla środowiska. Inwestycja przyczyni się do ograniczenia o połowę emisji substancji niepożądanych do powietrza, w sumie o około 96 ton rocznie. Jednocześnie zmniejszy się zapotrzebowanie obiektu na energię cieplną o około 1 001 GJ/a.

Inwestycja pochłonęła około 1,6 mln zł. Środki na jej realizację pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz z budżetu powiatu wodzisławskiego. Przy okazji robót termomodernizacyjnych zdecydowano również o zagospodarowaniu terenu przy zespole przychodni. Chodzi o budowę miejsc parkingowych i podjazdu dla karetek na tyłach obiektu. W to zadanie finansowo zaangażowani byli Miasto Wodzisław Śl., powiat wodzisławski i Spółdzielnia Mieszkaniowa ROW.