Niedziela, 18 listopada 2018

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Polowy wrócił na bilbordy

19.06.2018 17:55 | 7 komentarzy | ma.w

Zamierzający kandydować na prezydenta Raciborza Dariusz Polowy urządza swoją konwencję na Zamku Piastowskim.

Polowy wrócił na bilbordy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę 20 czerwca o godz. 18.00 Dariusz Polowy, który od marca przedstawia się raciborzanom jako przyszły kandydat na włodarza miasta, urządza swoją konwencję. Ruszył też z nową kampanią bilbordową. Z tablic można wyczytać, że zamierza zająć się jako prezydent m.in. poprawą raciborskiej gospodarki, oświaty i rynku pracy.

Spotkanie na Zamku jest otwarte, sala może pomieścić około 200 osób. Do tej pory przyszły kandydat spotykał się z zainteresowanymi w księgarni Sowa. – Zdziwiłby się pan jak dużo osób tam przychodzi by porozmawiać ze mną – powiedział nam Polowy.

Działania promujące raciborskiego przedsiębiorcę budzą kontrowersje, bo prawo polskie przewiduje, że przed ogłoszeniem daty wyborów samorządowych nie wolno prowadzić kampanii wyborczej. Polowy kwituje te uwagi: ja tylko informuję. Jak dotąd oficjalną deklarację kandydowania w jesiennych wyborach złożył poza Polowym tylko Robert Myśliwy, naczelnik wydziału edukacji w magistracie. Zapytany o reakcję na decyzję swego pierwszego rywala D. Polowy przyznał, że był nią zaskoczony. Sam typował w wywiadzie dla Nowin, że do konkurencji z nim staną Mirosław Lenk i Anna Ronin.

(m)

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Przedsiębiorca, kandydat na prezydenta Raciborza.

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Prezydent Raciborza

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu