Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Boisko wreszcie gotowe

16.06.2018 07:00 | 1 komentarz | art

26 maja oficjalnie oddano do użytku nowe boisko trawiaste. Piłkarze wybiegną na niego jednak na nie raczej dopiero wiosną przyszłego roku.

Boisko wreszcie gotowe
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przebudowę boiska w Gołkowicach ukończono w zeszłym roku. Szybko się jednak okazało, że murawa nie była w takim stanie, jakiego wszyscy oczekiwali. - Dopatrzyliśmy się nieprawidłowości, dotyczących nawierzchni boiska. W ramach gwarancji wykonawca został zobligowany do naprawy murawy – mówi Mariusz Adamczyk, wójt Godowa.

Jeszcze trzy tygodnie temu włodarze klubu z Gołkowic obawiali się, co do dalszych losów murawy, na którą nawieziono kolejne tony ziemi i piasku. Po trawie nie było ani śladu, zaś po opadach, w niektórych miejscach stała woda.

Na otwarcie murawa się już zazieleniła, a zdaniem włodarzy gminy Godów, którzy zlecili gruntowną przebudowę obiektu, problemów z nadmiarem wody już być nie powinno. - Teraz ta płyta ma standard odpowiadający wymogom I ligi piłkarskiej – zapewnia Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. W gminie zaznaczają jednak, że to jaki będzie stan murawy zależeć będzie w dużej mierze od klubu, na którym ciąży odpowiedzialność za utrzymanie murawy.

Koszt przebudowy obiektu piłkarskiego w Gołkowicach wyniósł 889 tys. zł. Włodarze zapewniają, że za dodatkowe roboty naprawcze gmina nie płaciła. Naprawa została zlecona firmie, która ma doświadczenie w zakładaniu i utrzymaniu muraw piłkarskich. Koszty pokrył wykonawca obiektu, czyli Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna z Rybnika.

(art)