Wtorek, 22 stycznia 2019

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Zakończenie projektu Erasmus +

15.06.2018 08:41 | 0 komentarzy | red.

Dla uczniów i nauczycieli Liceum Ogólnokształcącego im. Noblistów Polskich w Rydułtowach koniec roku szkolnego 2017/2018 to nie tylko koniec nauki ale także zakończenie projektu Erasmus +.

Zakończenie projektu Erasmus +
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Działania projektowe w ramach projektu „Healthy minds for happy lives” powoli zmierzają ku końcowi i przed nami już tylko podsumowanie projektu i złożenie raportu końcowego. Praca nad wspomnianym raportem rozpoczęła się pod koniec maja podczas międzynarodowego spotkania koordynatorów i nauczycieli z wszystkich pięciu szkół partnerskich tj Polski, Słowacji, Bułgarii, Włoch oraz Turcji. Spotkanie to odbyło się w miejscowości Zonguldak w Turcji. Liceum na Skalnej reprezentowali Monika Brych (koordynator całości projektu) oraz Stanisław Jaroch. Głównym celem spotkania była oczywiście dokładna analiza oraz ewaluacja naszej dwuletniej pracy. Koordynatorzy ze wszystkich szkół szczegółowo przeanalizowali zadania projektowe, ich zakres, sposób realizacji, osiągnięte cele. Omówili napotkane problemy, ich rozwiązania, sukcesy. Dzięki temu podejście do raportu końcowego będzie znacznie łatwiejsze.

Oprócz pracy nad podsumowaniem projektu mieliśmy okazję zobaczyć jak Turcja organizuje nauczanie dla uczniów z dysfunkcjami oraz w jaki sposób zachęca do wytężonej pracy uczniów utalentowanych i wybitnie inteligentnych - w tym celu zwiedziliśmy szkołę specjalną oraz szkołę oferującą popołudniowe zajęcia dla uczniów przekraczających IQ 130. Ponadto, Turcja przyjęła nas przyjemną (choć nie upalną) pogodą, jak zwykle przyjaznymi ludźmi oraz pyszną turecką herbatą serwowaną na okrągło. I chociaż żal kończyć współpracę to taka jest kolej rzeczy. Każdy projekt kiedyś się kończy ale i …zaczyna. Mając na uwadze niezaprzeczalne korzyści jakie udział w projektach europejskich daje naszym uczniom i szkole już myślimy o następnym.

Monika Brych