Czwartek, 23 maja 2019

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Prezydent Jastrzębia pokieruje pracami Zarządu MZK

14.06.2018 13:35 | 0 komentarzy | red.

Anna Hetman zastąpiła Janusza Budę na stanowisku przewodniczącego Zarządu MZK.

Prezydent Jastrzębia pokieruje pracami Zarządu MZK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ważne dla MZK decyzje zapadły w czwartek 14 czerwca podczas posiedzenia Zgromadzenia MZK. Ze stanowiska przewodniczącego Zarządu MZK ustąpił Janusz Buda, który nie jest już wiceprezydentem Jastrzębia-Zdroju i wygasł jego mandat do sprawowania funkcji w Związku. – Dziękuję za dotychczasową współpracę. Podejmując to zadanie miałem świadomość, że sytuacja MZK nie jest łatwa, a i innych kandydatów na horyzoncie nie było widać. Zarząd pracował społecznie nie pobierając wynagrodzenia w bardzo trudnych warunkach i uważam, że sprostał stawianym mu zadaniom, o czym świadczy udzielone mu przez Zgromadzenie absolutorium. Udało się wprowadzić m.in. bezpłatną komunikację dla uczniów i studentów, a także wesprzeć PKM. W dalszym ciągu jestem do dyspozycji i w każdym momencie służę pomocą na rzecz sprawnej komunikacji – deklaruje Janusz Buda.

Kiedy wydawało się, że przez kilka tygodni Zarząd MZK pracował będzie bez przewodniczącego, swój akces zgłosiła Anna Hetman. Jej kandydaturę w głosowaniu tajnym poparło 8 delegatów przy jednym głosie przeciwnym. - W MZK nadszedł czas na konkretne działania i branie odpowiedzialności za organizację transportu zbiorowego. Gminy członkowskie muszą wykazać pełne zaangażowanie realizując bardzo ważne, dla całego regionu zadanie. Nie możemy doprowadzić do stagnacji. Komunikacja w regionie musi sprawnie funkcjonować a Związek dobrze ją organizować – deklaruje prezydent Anna Hetman. – Mam pełną świadomość, że podejmuję się trudnego i niezmiernie odpowiedzialnego wyzwania. Oczekuję od członków zarządu realnej współpracy, bo tylko wówczas moje przewodniczenie ma sens. Liczę, że większość Zarządu będzie popierać moją wizję funkcjonowania związku – dodaje pani prezydent.

Obecna sytuacja jest ewenementem w historii związku. Nigdy dotąd prezydent Jastrzębia-Zdroju nie uczestniczył bezpośrednio w działaniach MZK. Stanowisko miasta reprezentował każdorazowo zastępca z uwagi na rozległe obowiązki prezydenta.