środa, 16 czerwca 2021

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Przy szkole będzie więcej miejsca

14.06.2018 07:00 | 2 komentarze | art

Gmina zakupiła działkę przy ul. Nowej, sąsiadującą ze Szkołą Podstawową w Czyżowicach. Jak tłumaczy wójt, działka zabezpieczy przyszłe potrzeby szkoły.

Przy szkole będzie więcej miejsca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zakup działki kilka lat temu sugerowała Stefania Rodak, ówczesna dyrektor Gimnazjum w Czyżowicach. Widziała na niej boisko szkolne, którego szkoła nie miała. Poza tym argumentowała, że przy szkole niewiele jest wolnej przestrzeni, a działka może przydać się również na inne potrzeby szkoły, który pojawią się w przyszłości. Wójt Daniel Jakubczyk wtedy jednak nie zdecydował się na zakup działki. Tłumaczył, że cena była zbyt wysoka, a negocjacje nie przyniosły efektu. W międzyczasie boisko powstało niedaleko szkoły, po przeciwnej stronie drogi, tuż przy trawiastym obiekcie Naprzodu Czyżowice.

Tymczasem niedawno wójt poinformował o tym, że gmina doszła do porozumienia z właścicielem działki w sprawie jej zakupu. Transakcja została sfinalizowana 26 maja. Działka ma powierzchnię ponad 28 arów. - Zakupiliśmy ją bo udało nam się znacznie obniżyć kwotę transakcji – wyjaśnia Daniel Jakubczyk. Jak dodaje, wyjściową cenę obniżono do połowy. Podkreśla też dobrą wolę zbywcy działki.

W jaki sposób zostanie więc wykorzystana działka? Na razie gmina nie ma skonkretyzowanych planów, co do jej wykorzystania. - Zobaczymy jakie będą potrzeby szkolnej społeczności – odpowiada enigmatycznie wójt. Sam uważa, że przy szkole brakuje parkingu. I być może to będzie jeden ze sposobów wykorzystania działki.

(art)

Ludzie:

Stefania Rodak

Stefania Rodak

Radna Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.