Wtorek, 1 grudnia 2020

imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza

RSS

Patrol

Epidemia na Śląsku:

Czołowe zderzenie na granicy Rogowa i Czyżowic. Dwie ulice zablokowane [ZDJĘCIA]

13.06.2018 17:04 | 15 komentarzy | juk

Między Czyżowicami, a Rogowem czołowo zderzyły się osobówka z ciągnikiem siodłowym. Ul. Wodzisławska w Rogowie i Rogowska w Czyżowicach są nieprzejezdne.

Czołowe zderzenie na granicy Rogowa i Czyżowic. Dwie ulice zablokowane [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do groźnego zderzenia doszło dziś około godz. 13.30 na ul. Wodzisławskiej w Rogowie. Samochód osobowy marki Ford zderzył się z ciągnikiem siodłowym. Ul. Wodzisławska oraz Rogowska w Czyżowicach przez jakiś czas będą jeszcze zamknięte. Na miejscu wypadku pracują strażacy, policjanci i ratownicy medyczni.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 19-latka kierująca fordem wpadła w poślizg i uderzyła w nadjeżdżający z naprzeciwka ciągnik siodłowy z naczepą. Osobówka dachowała i wpadła do przydrożnego rowu. Ciągnik siodłowy z pękniętą oponą kilkanaście metrów dalej zatrzymał się również w rowie. Zakleszczoną w samochodzie kobietę wyciągnęli strażacy. Przytomną 19-latkę z obrażeniami ciała karetka pogotowia przetransportowała do czekającego na boisku w Czyżowicach helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowcy ciągnika siodłowego nic się nie stało.

Prawdopodobną przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości przez kierującą Fordem do panujących warunków na drodze.