Poniedziałek, 9 grudnia 2019

imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

RSS

Kultura

Wielkie brawa za wielkie koncerty [ZDJĘCIA]

13.06.2018 14:57 | 0 komentarzy | kozz

To był wspaniały pobyt Barwinoka w Raciborzu, który był gościem specjalnym Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" podczas XVIII edycji festiwalu Śląsk - kraina wielu kultur.

Wielkie brawa za wielkie koncerty [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Barwinok, najlepszy młodzieżowy zespół folklorystyczny na Ukrainie kilkudniowym pobytem zyskał sobie kolejnych fanów. Ich tańce wywołują ciarki na ciele, a rozmowy na temat ich występów ciągną się przez kolejne godziny. Zespół Barwinok poza koncertami w Żorach, Kuźni Raciborskiej i Haju ve Slezsku w Czechach pokazał kilka swoich popisów w Raciborzu. Tancerze występowali na Rynku, pod pomnikiem Matki Polki, na dziedzińcu Zamku Piastowskiego i zakończyli w poniedziałek dwoma koncertami dla młodzieży szkolnej w Raciborskim Centrum Kultury. 

Szefowa Źródła Aldona Krupa-Gawron już teraz jest po wstępnych ustaleniach, aby Barwinok zawitał jeszcze na raciborską ziemię. Fenomen Barwinoka bierze się z trudnej codziennej mozolnej pracy, a najlepsi tancerze dzięki temu mogą się wyrwać z szarej ukraińskiej rzeczywistości w świat. Szef zespołu z Winnicy Petro Boyko na festiwale w Europie zabiera około 50 tancerzy spośród... 1600.

Wrażenie robią nie tylko pokazem gry na bębnach, ale także fenomenalnymi tańcami jak i śpiewem. Podczas koncertu przyjaźni polsko-ukraińskiej zatańczyli m.in. wiązankę tańców polskich i zaśpiewali polskie pieśni, co u wielu widzów wywołało wzruszenie. Ich popisy można zobaczyć na stronie Śląsk - kraina wielu kultur na facebooku.