środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

WSTRZĄS W REGIONIE:

XVII Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece na Płoni

13.06.2018 11:35 | 0 komentarzy | red.

Przedstawienie „Złota Rybka”, głośne czytanie i akcja „Jak nie czytam, jak czytam!”. Tegoroczny XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece na Płoni obfitował w wiele ciekawych, literackich wydarzeń.

XVII Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece na Płoni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom Filia Publiczno-Szkolna nr 5 na Płoni zainaugurowała przedstawieniem „Złota Rybka” w wykonaniu Studia Teatralnego Sztuka z Trzebini. Dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie, jednocześnie pomagając Rybakowi wołać złotą rybkę i chętnie odpowiadając na pytania aktorów.

Z kolei 7 czerwca uczniom czytała emerytowana bibliotekarka Małgorzata Drobnicka. Opowiadanie o „Wiedźmce i Magu” ze zbioru „Czarownice są wśród nas” wywoływało mnóstwo śmiechu a sama książka zaraz po przeczytaniu została błyskawicznie wypożyczona przez jednego z uczestników.

Na zakończenie Tygodnia Czytania filia włączyła się w akcję „Jak nie czytam, jak czytam!”, której organizatorem jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole” przy wsparciu m.in. Biblioteki Narodowej. Korzystając z pięknej pogody, uczniowie wybrali się do ogrodu przy szkole, gdzie oddając się lekturze ulubionych książek, włączyli się tym samym w bicie rekordu w liczbie osób czytających w jednym momencie.

Obszerna fotorelacja na stronie internetowej biblioteki www.biblrac.pl