środa, 14 kwietnia 2021

imieniny: Bereniki, Waleriana, Jadwigi

RSS

WAŻNE:

Tysiące złotych na remont budynku. A ten stoi pusty, bo robotę spaprano

13.06.2018 07:00 | 4 komentarze | mak

Ponad 725 tysięcy zł wpompowało w remont budynku przy ul. Marklowickiej. Miały tam być mieszkania socjalne. Prace rozpoczęły się dawno temu, ale do dzisiaj w żadnym z pomieszczeń nikt nie zamieszkał, zaś efekty remontu zostawiają wiele do życzenia.

Tysiące złotych na remont budynku. A ten stoi pusty, bo robotę spaprano
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Budynek przy ul. Marklowickiej 17 w Wodzisławiu. W jednym z pomieszczeń na podłodze sterta pokruszonego tynku, który opadł ze ścian. Na ścianach nieestetyczne „placki” po odpadniętym tynku. Można pomyśleć: „tu przydałby się remont”. Nic bardziej mylnego! Bo właśnie tak wyglądały efekty remontu przeprowadzonego przez spółkę Domaro. I to zaledwie kilka miesięcy po wykonaniu. Co na to wodzisławski urząd miasta, który zlecił remont? - Wiatrołap budynku jest nieogrzewany oraz był zawilgocony, co utrudniało wykonanie wyprawy tynkarskiej, a w końcowym efekcie spowodowało „odparzenie” tynku. W ramach gwarancji tynk został skuty, ściana ponownie zagruntowana, dodatkowo założono siatkę na kleju i nałożona została nowa wyprawa tynkarska. Prace te zostały już wykonane - tłumaczy rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Wodzisławiu, Anna Szweda-Piguła.

Odpadający tynk to akurat najmniejszy problem związany z budynkiem przy ul. Marklowickiej 17. Władze Wodzisławia już dawno wpadły na pomysł, że trzeba zrobić tam remont i przygotować mieszkania socjalne. Idea może i słuszna, ale z realizacją poszło coś nie tak. Remont został zlecony miejskiej spółce Domaro, bo tak miało być najtaniej. Inwestycję podzielono na dwa etapy: najpierw remont segmentu A, później remont segmentu B. Zaczęto w 2016 r. Prace łącznie kosztowały 726,84 tys. zł. Jednak do tej pory nikt z mieszkań nie korzysta. Dlaczego?

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.