Niedziela, 29 listopada 2020

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Epidemia na Śląsku:

Nareszcie wyremontują drogową romplę

12.06.2018 07:00 | 0 komentarzy | juk

Ul. Szymanowskiego w Marklowicach od wielu lat była drogą, która nie mogła doczekać się remontu. Drogowcy ograniczali się tylko do doraźnych remontów. W tym roku kiepska jezdnia zyska w końcu nową nawierzchnię.

Nareszcie wyremontują drogową romplę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ul. Szymanowskiego znajduje się w ciągu drogi powiatowej S 5018 (jest przedłużeniem ul. Grodzisko w Wodzisławiu Śl., następnie przechodzi w ul. Centralną w Połomi). Marklowiczanie od kilku lat zabiegali o to, by jej stan został poprawiony. Nic dziwnego, bo trasa miejscami jest mocno połatana, z koleinami i zapadniętymi poboczami. – Ta droga wygląda jak rompla! Rowery się trzęsą, auta się psują. Strach po niej jeździć czymkolwiek - niejednokrotnie podkreśli mieszkańcy Marklowic.

Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl., który jest zarządcą drogi, na wykonanie jej remontu zabezpieczył 800 tys. zł. Połowę tych kosztów sfinansuje gmina Marklowice. Na początku marca został ogłoszony pierwszy przetarg na przebudowę nawierzchni ul. Szymanowskiego wraz z chodnikiem na całej długości drogi. Najniższa złożona oferta przewyższała zabezpieczone pieniądze o nieco ponad 86,5 tys. zł. A z powodu braku możliwości zwiększenia środków przetarg unieważniono. Chcąc obniżyć koszty, ograniczono nieco zakres remontu i na przełomie kwietnia i maja powtórnie zorganizowano przetarg. Sześć firm zgłosiło w nim swój udział. Najkorzystniejszą propozycję zaproponowała firma Everest z Jaworza. Remont nawierzchni wykona za około 768,5 tys. zł. W ramach zadania firma przebuduje nawierzchnię jezdni wraz z chodnikiem na długości 1068,5 m. Wykonawca na zrealizowanie zadania będzie miał 120 dni od dnia zawarcia umowy.

(juk)