środa, 21 października 2020

imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny

RSS

Prezes Kubek: Woda i ścieki drożeją bo Racibórz się rozwija

12.06.2018 07:00 | 3 komentarze | ma.w

Gmina nie ma już wpływu na ceny wody i ścieków. Obecna podwyżka wynosi ok. 6%, a stawki rosną w ciągu 3 lat. Zatwierdziło je Państwowe Gospodarstwo Wody Polskie (dawne RZGW).

Prezes Kubek: Woda i ścieki drożeją bo Racibórz się rozwija
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

12 marca raciborski ZWiK przekazał nowe taryfy do zatwierdzenia. Cała procedura odbyła się bez udziału rady miasta, która dotąd decydowała o podwyżkach cen za wodę i ścieki. – To efekt nowych regulacji prawnych. Dla spółki nie jest to komfortowa sytuacja, bo muszę założyć stawki na okres 3 lat, a nie wiem jak zmienią się w tym czasie ceny paliw, minimalne wynagrodzenie i opłaty, jakie musimy ponosić – tłumaczy prezes raciborskich wodociągów Krzysztof Kubek (na zdj.).

W ostatnich latach taryfy za wodę i ścieki utrzymywały się w Raciborzu na niezmiennym poziomie. Przed rokiem po raz pierwszy je podniesiono. W maju znów poszły w górę, a w kolejnych latach raciborzanie nadal będą płacić więcej. – Ponosimy koszty, one są uzasadnione. Majątek ZWiK jest coraz większy, bo miasto się rozbudowuje. Ta podwyżka na pewno nie ma żadnego związku z ostatnią awarią w oczyszczalni – tłumaczy prezes Kubek. Awaria miała miejsce w kwietniu, a propozycje stawek wysłano Wodom Polskim wcześniej.

(m)