Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Miasto miłości, miasto kultury – Wrocław

11.06.2018 17:15 | 0 komentarzy | (s)

Stary rynek, wąskie alejki i niepowtarzalny klimat Wrocławia sprawiają, że jest on uznawany za miasto miłości. Tuż przy mieszczącej się na rynku kamieniczce Małgosia, znajduje się krasnoludek zakochany w samym mieście.

Miasto miłości, miasto kultury – Wrocław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wrocław – miasto miłości

Stary rynek, wąskie alejki i niepowtarzalny klimat Wrocławia sprawiają, że jest on uznawany za miasto miłości. Tuż przy mieszczącej się na rynku kamieniczce Małgosia, znajduje się krasnoludek zakochany w samym mieście. Nazywa się go WrocLovkiem.

Idąc śladami zakochanych szczególnie uroczym, romantycznym zakątkiem jest Ostrów Tumski. Można tu spotkać młode pary, pozujące do sesji ślubnej. Zakochani trzymające się za ręce spacerują i deklarują sobie miłość. Piszą swoje imiona na kłódkach i przyczepiają je do słynnego już Mostu Tumskiego. Na znak tego, że para zawsze będzie razem, klucze od kłódek wyrzuca się do Odry.

Miasto mostów

Najsłynniejszy most z kłódkami zakochanych mieści się w Ostrowie Tumskim. Jednak w całym Wrocławiu można doliczyć się nawet 300 przepraw! Jeden z bardziej znanych i robiących ogromne wrażenie to Most Grunwaldzki. Krążą wokół niego fałszywe legendy o rzekomym samobójstwie konstruktora mostu. Mężczyzna miał zauważyć błąd w swoich obliczeniach i powiesić się na moście. Jednak to tylko legenda, która ma przyciągnąć do miasta turystów.

Wrocław – miasto kultury

W 2016 roku miasto zostało wybrane na Europejską Stolicę Kultury, więcej o tych informacjach tutaj. Nic w tym dziwnego. Przecież znajduje się tutaj wyjątkowa “Panorama Racławicka” Jana Styki i Wojciecha Kossaka. To dzieło ma nawet swojego krasnala – Panoramika.

Poza tym we Wrocławiu mieści się Muzeum Narodowe, a miasto dba o to, by każdy mieszkaniec miał styczność z kulturą i organizuje bezpłatne imprezy m.in na starym rynku.

Wrocław to miasto, w którym  bez wątpienia można się zakochać.

Materiał zewnętrzny