Niedziela, 17 lutego 2019

imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

RSS

Kultura

Wielki korowód tancerzy na ulicach Raciborza i... jeszcze większa ulewa [ZDJĘCIA, FILM]

09.06.2018 16:11 | 0 komentarzy | żet

Zaczęło się w słońcu, skończyło w strugach deszczu. Zobaczcie zdjęcia z wielkiego korowodu tancerzy, mażoretek i muzyków, który w sobotnie popołudnie przeszedł ulicami Raciborza.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Roztańczony korowód rokrocznie przechodzi ulicami Raciborza - z placu Długosza, przez rynek, rondo przy pomniku Matki Polki, most i dalej na Zamek Piastowski, gdzie odbywa się koncert galowy festiwalu Śląsk - Kraina Wielu Kultur. W tym roku przedsięwzięcie miało wyjątkowy charakter, gdyż oprócz zespołów z regionu, do Raciborza zawitali również goście z Serbii, Włoch oraz Ukrainy. Uwagę przykuwali przede wszystkim Ci ostatni, reprezentowani przez zespół Barwinok. Młodzi Ukraińcy urozmaicili pochód dwoma występami na rynku i przy pomniku Matki Polki.

Tegoroczny festiwal "Śląsk - Kraina Wielu Kultur" zostanie zapamiętany nie tylko dzięki wspaniałym występom Barwinoka... Wszystko przez załamanie pogody. Obfite krople deszczu zaczęły spadać na tancerzy, gdy czoło korowodu wchodziło na most nad Odrą. Opady deszczu przybierały na sile z sekundy na sekundę. W końcu część tancerzy biegiem ruszyła na zamek, inni skryli się na... pobliskiej stacji paliw. Zobaczcie jak to wyglądało:

Wielki korowód tancerzy na ulicach Raciborza i... jeszcze większa ulewa [ZDJĘCIA].


Zobacz również:


Organizatorem festiwalu Śląsk - Kraina Wielu Kultur jest Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło". Obserwuj profil festiwalu (TUTAJ) oraz Źródła (TUTAJ).