Wtorek, 22 stycznia 2019

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Korzystanie z monitoringu floty przez karetki daje gwarancję najbardziej efektywnego wykorzystania dostępnych zasobów

07.06.2018 11:39 | 0 komentarzy | (s)

Każda sekunda w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia ma ogromne znaczenie. Z tego powodu funkcjonowanie pogotowia ratunkowego powinno opierać się na sprawdzonych i niezawodnych systemach. Dzisiejsza technologia wspiera ratowników medycznych, dyspozytorów, a nawet kierowców karetek. Właśnie w przypadku tej ostatniej grupy bardzo istotne okazuje się korzystanie z rozwiązania monitoringu floty przez pogotowie.

Korzystanie z monitoringu floty przez karetki daje gwarancję najbardziej efektywnego wykorzystania dostępnych zasobów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kontrola nad flotą i godzinami pracy kierowców

Zadaniem dyspozytora pogotowia ratunkowego jest reagowanie na zgłoszenia w błyskawicznym tempie. Dostępność systemu ułatwiającego zarządzanie flotą jest zatem nie do przecenienia. Platforma WEBFLEET daje możliwość wglądu w obecną lokalizację kartek. Dyspozytor może dzięki temu wysłać do zgłoszenia pojazd, który znajduje się obecnie najbliżej miejsca wezwania. Ponadto system sugeruje kierowcom najlepszą możliwą trasę biorąc pod uwagę korki, roboty drogowe lub inne utrudnienia na drodze.

Dodatkowo dyspozytorzy oraz kierowcy mają wgląd w stan techniczny pojazdów, dzięki powiadomieniom w czasie rzeczywistym o różnego rodzaju usterkach. Pozwala to zaplanować wszelkie przeglądy oraz naprawy w czasie minimalizującym przestoje, a także zwiększa bezpieczeństwo pacjentów, poszkodowanych, oraz zespołu medycznego i kierowcy.

Kolejną istotną rzeczą, która wynika bezpośrednio z przepisów prawnych jest kontrola czasu pracy kierowców. Ma to szczególnie znaczenie ze względu na charakter ratownictwa medycznego. Specyfika pracy stanowisku kierowcy karetki wymaga nienaruszonej uwagi, koncentracji i wypoczętego umysłu. System WEBFLEET daje wgląd do kluczowych informacji dotyczących czasu kierowców, co umożliwia skuteczne zarządzanie zasobami ludzkimi.

Raportowanie

Dzięki technologii monitoringu floty koordynatorzy pogotowia ratunkowego mają możliwość generowania szczegółowych raportów dotyczących pojazdów oraz pracy kierowców. Wszelkie dane są przechowywane oraz archiwizowane przez system. Warto również wspomnieć o łatwym dostępie do tych informacji, a także ich przejrzystej prezentacji, co znacząco usprawnia przegląd danych.

Wgląd w raporty daje możliwość analizy oraz optymalizacji działań w pogotowiu ratunkowym, co przekłada się na usprawnienie jego funkcjonowania. Platforma WEBFLEET przechowuje informacje dotyczące m.in.: realnego przebiegu pojazdu, liczby przebytych kilometrów dotyczących dowolnego okresu, czasu postoju itp.

Integracje

Zaletą systemu WEBFLEET jest jego elastyczność i możliwość dostosowania do potrzeb pogotowia ratunkowego. Twórcy oprogramowania dołożyli wszelkich starań, aby platforma spełniała oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.  WEBFLEET posiada ogromną bazę integracji z różnorodnymi systemami biurowymi i administracyjnymi, która jest stale rozwijana. Jeżeli jednak dane powiązanie nie istnieje we wspomnianej bazie, specjaliści ds. integracji udzielają pomocy w tej kwestii. WEBFLEET dostarcza również interfejs API PRO. Connect, który może zostać wykorzystany do integracji pomiędzy aplikacjami o różnym zastosowaniu.

Dodatkowe korzyści

Wykorzystanie systemu WEBFLEET w karetkach pozwala na zwiększenie skuteczności działań pogotowia ratunkowego. Cechuje się niezawodnością i stabilnością, czego wymaga się od tego typu rozwiązań stosowanych w służbie zdrowia. System został zaprojektowany w sposób, który umożliwia prostą i intuicyjną obsługę. Dzięki łatwemu dostępowi do informacji, zautomatyzowanym procesom wspierającym zarządzanie flotą oraz integracjom, platforma WEBFLEET daje także korzyści w postaci optymalizacji kosztów związanych z pracą biurową i administracyjną.

Źródło: Monitoring floty - TomTom Telematics

Materiał zewnętrzny