Wtorek, 11 grudnia 2018

imieniny: Damazego, Waldemara, Artura

RSS

Robert Myśliwy chce być prezydentem

05.06.2018 08:43 | 10 komentarzy | ma.w

Z naszych ustaleń wynika, że do jesiennych wyborów samorządowych stanie obecny naczelnik wydziału edukacji w magistracie. Zapytany przez nas potwierdził, że zamierza wystartować.

Robert Myśliwy chce być prezydentem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

R. Myśliwy prowadzi aktualnie rozmowy z potencjalnymi kandydatami do swego komitetu wyborczego. O decyzji poinformował swego szefa w urzędzie miasta - prezydenta Mirosława Lenka. Czy będzie dlań konkurencją? Włodarz jeszcze nie ogłosił swoich planów ws. udziału w wyborach. Namawia go do tego PO, ale Lenka nie było w ubiegłym tygodniu na konwencji tej partii w Katowicach gdzie ogłaszała kandydatów na prezydentów niektórych śląskich miast.

Jak dotąd zamiar kandydowania w Raciborzu zgłosił oficjalnie Dariusz Polowy znany z prawicowych poglądów. Teraz dołączył doń Robert Myśliwy (w wyborach w 2010 roku osiągnął drugi wynik po zwycięskim wówczas M. Lenku).

W mediach raciborskich pojawiły się wcześniej informacje, że do rywalizacji mogą jesienią przystąpić: radna miejska Anna Ronin, dyrektor ZSOMS Ludmiła Nowacka czy radny Michał Fita. Zdecydowanych i oficjalnych deklaracji jak i zaprzeczeń z ich strony dotąd nie było.

(m)

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.

Ludmiła Nowacka

Ludmiła Nowacka

dyrektor ZSOMS w Raciborzu, radna miasta Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Robert Myśliwy

Robert Myśliwy

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu