Sobota, 25 stycznia 2020

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Wodzisław: remont Młodzieżowej się wlecze

04.06.2018 07:00 | 2 komentarze | mak

– Co dalej z remontem ulicy Młodzieżowej? Prawie nic tam się nie dzieje – narzekają kierowcy z powiatu wodzisławskiego i coraz mniej wierzą w obietnice, że przebudowa ważnej drogi zakończy się w terminie.

Wodzisław: remont Młodzieżowej się wlecze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że kompleksową przebudowę ul. Młodzieżowej wykonuje firma Eurovia Polska. Zadanie obejmuje całkowitą przebudowę konstrukcji i nawierzchni jezdni na odcinku 4,2 km: od skrzyżowania z ul. Pszowską do nieczynnego przejazdu kolejowego. Dodatkowo, na wniosek miasta, na całym odcinku przewidziano budowę ciągu pieszo-rowerowego. Przebudowa jest prowadzona w cyklu dwuletnim. Zgodnie z przedstawionym harmonogramem prace mają zakończyć się w październiku 2018 roku. Przez to, że prace zwolniły, niektórzy coraz mniej wierzą w ten termin. - No nie wiem, czy to się uda. Zrobili fragmenty jezdni w Zawadzie i Kokoszycach, ale jeszcze mnóstwo pracy przed nimi - mówi nam jedna z mieszkanek dzielnicy Zawada.

Uwija się za to firma, która jest podwykonawcą Eurovii i zajmuje się budową chodników. W tym zakresie postęp jest spory.

Mieszkańcy, których niepokoi ślimacze tempo robót drogowych, zgłaszają się nie tylko do nas. O inwestycję pytali również radnego z Kokoszyc, Eugeniusza Chłapka. - Początkowo nie było wiadomo, co jest powodem spowolnienia prac. Ale potwierdziło się, że wszystko rozbija się o zatwierdzenie organizacji ruchu - mówi Eugeniusz Chłapek i dodaje, że z informacji, jakie do niego dotarły, wynika, że kwestia zatwierdzenia organizacji ma być traktowana priorytetowo.

(mak)

Ludzie:

Eugeniusz Chłapek

Eugeniusz Chłapek

Radny Miasta Wodzisławia Śl.