Wtorek, 18 maja 2021

imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa

RSS

Wodzisław: remont Młodzieżowej się wlecze

04.06.2018 07:00 | 2 komentarze | mak

– Co dalej z remontem ulicy Młodzieżowej? Prawie nic tam się nie dzieje – narzekają kierowcy z powiatu wodzisławskiego i coraz mniej wierzą w obietnice, że przebudowa ważnej drogi zakończy się w terminie.

Wodzisław: remont Młodzieżowej się wlecze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ulica Młodzieżowa w Wodzisławiu, która jest częścią Drogi Wojewódzkiej nr 936, doczekała się przebudowy. W ubiegłym roku roboty ruszyły pełną parą. W ostatnim czasie zapał ekip remontowych przygasł. Mieszkańcy zaczęli snuć domysły, co jest tego powodem. Zarząd Dróg Wojewódzkich, który zlecił modernizację drogi, twierdzi, że chodzi o problemy z organizacją ruchu. - Wystąpiły kłopoty z zatwierdzeniem organizacji ruchu przez Urząd Marszałkowski. Projekt złożony przez wykonawcę do Urzędu Marszałkowskiego wymagał poprawek. Tydzień temu na spotkaniu interweniowaliśmy w tej sprawie. Mamy przyrzeczenie, że organizacja ruchu będzie w krótkim czasie poprawiona i zatwierdzona - informuje Ryszard Pacer, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Potwierdza to wodzisławski urząd miasta, który również interweniował w tej sprawie. - Dotychczas wykonawca pracował na standardowej organizacji ruchu związanej z bieżącym utrzymaniem dróg. Wykonawca zwolnił tempo prac, gdyż oczekuje zatwierdzenia organizacji ruchu na czas robót - tłumaczy rzecznik Urzędu Miasta w Wodzisławiu, Anna Szweda-Piguła.

Ludzie:

Eugeniusz Chłapek

Eugeniusz Chłapek

Radny Miasta Wodzisławia Śl.