Wtorek, 30 listopada 2021

imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego

RSS

Rzeka płynie drogą i zalewa im podwórko

04.06.2018 07:00 | 5 komentarzy | juk

Po każdej ulewie powiatową drogą płynie rzeka, która zalewa dobytek Moniki i Artura Dziwisz z Pszowa. – Po majowych ulewach mamy zniszczony drenaż domu – mówi zrozpaczone małżeństwo.

Rzeka płynie drogą i zalewa im podwórko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Mieszkańcy ul. Karola Miarki w Pszowie mają nie lada problem. Podczas ulewnych deszczy woda z drogi powiatowej wlewa im się na posesje. Co rusz zmuszeni są usuwać skutki powodzi. Straty są duże. Zalewane są podwórze i podjazd. Zniszczony jest nawet drenaż domu. Zarządca drogi twierdzi, że na zalewanie działki nie ma wpływu.

Woda niszczy ich dobytek

Monika i Artur Dziwisz budując ponad 10 lat temu dom w Pszowie, nie sądzili, że każdy większy opad deszczu będzie wzbudzał w nich tyle przykrych emocji, jak ma to miejsce dzisiaj. Mieszkańcy zaalarmowali nas o notorycznym zalewaniu ich posesji przez wodę deszczową. Jak opisują, schemat niemal za każdym razem wygląda tak samo. Przy obfitszych opadach deszczu woda zbierająca się na wyżej położonych działkach i polach spływa niżej na ul. Karola Miarki, tworząc następnie rwący strumyk, który znajduje ujście na ich posesji. Jako że działka położona jest na dość wyraźnym spadzie, woda zalewa praktycznie całe ich podwórze. - Na działce mamy tyle zniszczeń, że szkoda gadać. Nasze podwórko jest całe podmyte. Gołym okiem widać wyrwy, jakie wyżłobiła spływająca z góry woda - mówi pan Artur.