Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Czy drogi w małych sołectwach będą oświetlone? Wójt odpowiada: nie ma pieniędzy

03.06.2018 12:58 | 9 komentarzy | art

Sołtys Osin Henryk Tomala co jakiś czas dopytuje włodarzy gminy o możliwość budowy oświetlenia na ul. Kolejowej. Chodzi o odcinek od ul. Raciborskiej w kierunku cmentarza parafialnego i dalej w kierunku centrum sołectwa.

Czy drogi w małych sołectwach będą oświetlone? Wójt odpowiada: nie ma pieniędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Droga prowadzi do kościoła, jest często uczęszczana przez mieszkańców – argumentuje sołtys i zarazem radny gminy. Dodaje, że nowe punkty oświetlenia powstają np. w Rogowie, stąd jego pytanie, czy mogą powstać też w Osinach. Wójt Daniel Jakubczyk przyznał, że nowe oświetlenie ma powstać w Rogowie. Środki na ten cel zostały zaplanowane w budżecie na 2018 r. - Zadanie zostało wprowadzone do budżetu, bo na Raciborskiej w Rogowie panuje duży ruch, brakuje miejsc parkingowych, a mieszkańcy i przedsiębiorcy wielokrotnie zgłaszali do gminy problem braku oświetlenia – wyjaśnia wójt. Zaznaczył, że w budżecie próżno szukać pieniędzy, na dodatkowe zadania, bo większość inwestycji jest droższa niż planowano i trzeba do nich dopłacać.

Tymczasem problem braku oświetlenie dotyczy nie tylko Osin, ale też Gorzyczek i Uchylska. - Ze względu na bezpieczeństwo dzieci ul. Wiejska w Gorzyczkach, która biegnie w kierunku Uchylska też powinna zostać oświetlona. Tą drogą dzieci z Uchylska chodzą do szkoły w Gorzyczkach – argumentowała na jednym z posiedzeń rady gminy radna Elżbieta Rebizak. Jej apel poprał sołtys Gorzyczek Henryk Grzegoszczyk. Przypomniał, że kilka lat temu na tej drodze doszło do wypadku, w którym poszkodowane zostało dziecko. - To droga dość często uczęszczana, nie tylko przez dzieci – podkreślał Grzegoszczyk.

Wójta jednak to nie przekonało. Odpowiedział, że na zebraniu wiejskim w Uchylsku uzgodniono godziny kursów autobusów, którym dzieci z Uchylska są dowożone i przywożone ze szkoły.

(art)