Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Platforma już wybrała. Lenk jeszcze się wzbrania

01.06.2018 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

Szef śląskiej Platformy Obywatelskiej podał w ubiegłym tygodniu, w regionalnym radiu eM, że w wyborach samorządowych wystartują obecni prezydenci miast – członkowie PO. Wśród nazwisk kandydatów wymienił Mirosława Lenka. Ten dowiedział się o tym od nas i stwierdził, że na decyzję o starcie ma jeszcze czas.

Platforma już wybrała. Lenk jeszcze się wzbrania
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, że wczesną wiosną o przekonywaniu Lenka do kandydowania w barwach PO mówiła posłanka Gabriela Lenartowicz, szefowa struktur powiatowych partii. Dla niej obecny prezydent Raciborza, członek Platformy, jest naturalnym kandydatem w rywalizacji o fotel włodarza miasta. M. Lenk wówczas potwierdził jedynie, że rozmowy trwają, ale decyzji jeszcze nie podjął.

Prezydent Lenk był zaskoczony informacją rozpowszechnianą w mediach regionalnych przez marszałka Saługę. Od jego wizyty w Raciborzu (na Zamku na spotkaniu nt. smogu) nie rozmawiał z szefem śląskiej PO. Podkreśla, że na razie niczego oficjalnie nie ogłaszał w sprawie swojej kandydatury. – Jestem członkiem Platformy, ale start w wyborach samorządowych wyobrażam sobie z własnego komitetu – wyjaśnia Lenk. Z tego co nam powiedział wynika, że decyzję o tym czy zdecyduje się na kandydowanie ogłosi niebawem. We wtorek 29 maja śląska PO zapowiedziała, że poda, kto wystartuje do wyborów prezydenckich w niektórych miastach województwa.

Aktualnie w Raciborzu oficjalnie znany jest jeden kandydat w jesiennych wyborach – Dariusz Polowy. Ten miejscowy przedsiębiorca wywiesił wcześniej bilbordy z informacją o zamiarze kandydowania i odbył parę spotkań z raciborzanami w księgarni Sowa. W mediach chęć startu deklarowała Anna Ronin (radna miejska, rywalka Lenka z 2014 roku), nieoficjalnie mówi się o starcie Michała Fity (radny miejski), ale ten nie potwierdza dotychczasowych pogłosek.

(m)

Ludzie:

Anna Ronin

Anna Ronin

Radna Gminy Racibórz

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.

Gabriela  Lenartowicz

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.