Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Boże Ciało w Sudole po raz pierwszy z mszą na boisku przy szkole

31.05.2018 17:29 | 0 komentarzy | ma.w

Parafianie z raciborskiej dzielnicy zgromadzili się w Boże Ciało na mszy polowej. Ołtarz ustawiono przy sudolskiej szkole katolickiej. Dla miejscowych były to pierwsze takie obchody świątecznego dnia. Trasę procesji wyznaczono ulicą Makuszyńskiego, dawniej znaną jako "urbansztrasą". 

Boże Ciało w Sudole po raz pierwszy z mszą na boisku przy szkole
Proboszcz Norbert Nowotny od początku posługi w Sudole planował uroczystość Bożego Ciała w formie mszy polowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przygotowaniem polowego ołtarza zajęli się mieszkańcy dawnego Domu Nauczyciela. Nagłośnienie i scenę zapewnił Denis Krzykała (brat Manueli znanej z prowadzenia zespołu Skaza). W dzielnicy kultywowany jest zwyczaj układania dywanów z kwiatów. Prace trwały od godz. 5 rano. Poczty sztandarowe wystawili strażacy z OSP i górnicy.

Mszę odprawił proboszcz Norbert Nowotny. Wspominał, że polowe msze w Boże Ciało są tradycją w sąsiedniej Studziennej. Prosił wiernych o aktywne uczestnictwo w nabożeństwach i przyjmowanie komunii. - Nie można tylko przyglądać się obrzędom, ale trzeba je przeżywać poprzez pełny w nich udział - podkreślił w kazaniu.

Cztery ołtarze na trasie procesji ustawiły rodziny: Utrata, Molęda, Kuczera i Kalisz. Kolejny raz uroczystość Bożego Ciała ma odbyć się w tej części Raciborza Sudołu za trzy lata.