Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Nowy szef górniczej Solidarności

29.05.2018 06:42 | 0 komentarzy | acz

Bogusław Hutek został nowym przewodniczącym Krajowej Sekcji Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ Solidarność. Dotychczasowy szef górniczej Solidarności Jarosław Grzesik nie ubiegał się o wybór na kolejną kadencję - poinformowąła górnicza Solidarność.

Nowy szef górniczej Solidarności
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W wyborach na przewodniczącego KSGWK uczestniczyło 76 delegatów z spółek górniczych, koksowni oraz firm zaplecza górnictwa. Bogusław Hutek, szef związku w Polskiej Grupie Górniczej otrzymał 48 głosów, a jego kontrkandydata Stanisława Kłysza, przewodniczącego Solidarności w Zakładzie Górniczym Brzeszcze poparło 28 delegatów. - Dziękuję kolegom za zaufanie, którym zostałem obdarzony i „do roboty” - powiedział po ogłoszeniu wyników głosowania nowy szef największej w górnictwie organizacji związkowej.

Wśród priorytetów zarówno na najbliższe miesiące jak i całą kadencję nowy przewodniczący górniczej Solidarności wymienia m.in. monitorowanie i pilnowanie realizacji rządowego „Program dla sektora górnictwa węgla kamiennego w Polsce do 2030 r.” oraz „Programu dla Śląska”, a także złagodzenie niebezpiecznej dla branży wydobywczej unijnej polityki klimatyczno-energetycznej. - W tych kwestiach i ja i mój kontrkandydat Staszek Kłysz jesteśmy całkowicie zgodni.