Wtorek, 22 stycznia 2019

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Rybnik buduje parking wielopoziomowy. Będzie miał pięć pięter i ślimaka [ZDJĘCIA]

23.05.2018 16:07 | 5 komentarzy | acz

Trwa budowa parkingu wielopoziomowego przy ulicy Hallera w Rybniku. Inwestycja ta jest częścią projektu „Rzeczna”, zakładającego zagospodarowanie kwartału w ścisłym centrum miasta, między ulicami gen. Hallera, Raciborską i Pocztową oraz rzeką Nacyną.

Rybnik buduje parking wielopoziomowy. Będzie miał pięć pięter i ślimaka [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prace prowadzi rybnicka firma Erbud, która najpierw zaprojektowała, a teraz buduje obiekt. Piętrowy parking, ma być gotowy do końca października br. Jego projekt i budowa łącznie kosztować będzie 19,4 mln zł.

Miejsca parkingowe rozmieszczone będą na 5 poziomach obsługiwanych przez rampę ślimaka, wraz z możliwością parkowania na dachu obiektu. W gmachu tym znajdzie się również toaleta, stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz stojaki na rowery. Obiekt będzie oczywiście dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zwłaszcza tych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Parking wielopoziomowy przewiduje 460 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Miejsca te nie zwiększą przestrzeni parkingowej w mieście, ale uporządkują śródmiejską przestrzeń zajmowaną do tej pory przez samochody.

Przygotowany przez miasto „Projekt Rzeczna”, którego częścią jest budowa parkingu wielopoziomowego, obejmuje również powstanie budynków mieszkalno-usługowych i Rybnickiego Centrum Edukacji Artystycznej z salami wystawienniczymi oraz stworzenie nowego układu komunikacyjnego a to wszystko w bliskim sąsiedztwie rozbudowywanych bulwarów nad Nacyną.