Wtorek, 22 stycznia 2019

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Ciechowicki most w programie rządowym "Mosty dla regionu"

22.05.2018 17:00 | 4 komentarze | ma.w

Jak poinformował nas starosta raciborski Ryszard Winiarski, jego lobbing nad budową mostu na Odrze w Ciechowicach przyniósł efekt. Inwestycja jest ujęta w planach rządu Mateusza Morawieckiego.

Ciechowicki most w programie rządowym "Mosty dla regionu"
Używany obecnie prom w Ciechowicach i pozostałości dawnego mostu (przeprawę wysadzili żołnierze niemieccy pod koniec II wojny światowej).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Brak mostu między Grzegorzowicami i Ciechowicami od paru samorządowcych kadencji był przedmiotem starań włodarzy powiatu. Problem przeprawy rozwiązuje cześciowo pływający Odrą prom. - Wydawanie 700 tys. zł na jego obsługę i załatwienie problemu przez parę miesięcy w roku jest absurdalne - uważa starosta raciborski Ryszard Winiarski. Wcześniej jako szef klubu Razem dla ziemi raciborskiej a teraz w roli włodarza lobbował u marszałka województwa i posłów o sfinansowanie budowy przeprawy w Ciechowicach. - Warto było być cierpliwym i drążyć ten temat. Wierzę, że teraz w formie planów rządu ta inwestycja dojdzie do skutku - przekazuje starosta.

Most skróci drogę m.in. między Raciborzem a Kędzierzynem Koźlem. - Będzie ważnym skrótem komunikacyjnym dla powiatu i regionu - zaznacza R. Winiarski.

Swój optymizm włodarz opiera na dzisiejszych zapwowiedziach premiera Mateusza Morawieckiego, który zaprezntował szczegóły programu Mosty dla regionu.

Starosta podkreśla, że w tej kadencji dojdzie do ważnych dla ziemi raciborskiej remontów jak ulica Kościuszki w Raciborzu, droga do Grzegorzowic (w kierunku promu), ulicy Korczaka w Sudole oraz mostu w Rudach.

Ludzie:

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski