Niedziela, 18 kwietnia 2021

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

RSS

22.05.2018 07:00 | 10 komentarzy | art, juk, mak

Do wyborów samorządowych pozostało kilka miesięcy, ale kolejka chętnych do rządzenia miastami i gminami rośnie. Gorąca jesień wyborcza na pewno szykuje się w Rydułtowach, gdzie obecna pani burmistrz nie będzie ubiegać się o reelekcję. To jeszcze bardziej zagrzewa innych do walki. Pod znakiem zapytania jest też Pszów. Największa niewiadoma to jednak Wodzisław, stolica powiatu. A jak w innych miejscowościach?

Oni chcą walczyć o wasze poparcie w wyborach samorządowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

A Lubomia? Bez niespodzianek

W gminie Lubomia konkurencji na razie nie ma urzędujący wójt - Czesław Burek. Zapowiedział, że będzie ubiegał się o kolejną kadencję. - Tak, będę startował. Jeśli mieszkańcom podoba się, to co robię, to zagłosują - mówi. Dodaje, że przyszłą kadencję widzi zarówno jako kontynuację już rozpoczętych działań, ale też okres podporządkowany budowie kanalizacji. - Na budowę kanalizacji w Lubomi i Syryni otrzymamy około 35 milionów środków zewnętrznych. To potężna kwota - zaznacza.

Wieść gminna niesie, że poszukiwany jest jednak kontrkandydat dla wójta Burka, jednak na razie nazwiska brak.

PiS szuka i szuka. I znaleźć nie może

Pojawiają się spekulacje, że Prawo i Sprawiedliwość będzie chciało wystawić swoich kandydatów, ewentualnie poprzeć któregoś z obecnych rządzących przynajmniej w części gmin i miast powiatu. Mówi się o Pszowie, Rydułtowach, Radlinie, Gorzycach a nawet Lubomi. - Na razie nie ma mowy o konkretnych kandydatach. Cały czas prowadzimy rozmowy, analizujemy, dlatego trudno mówić gdzie wystawimy swoich kandydatów – mówi Adam Gawęda, senator PiS.

(art), (juk), (mak)

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Dariusz Prus

Dariusz Prus

Były wicestarosta powiatu wodzisławskiego 

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

Michał Lorek

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Ryszard  Zawadzki

Ryszard Zawadzki

Ryszard Józef Zawadzki (ur. 24 sierpnia 1951 w Nysie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski