Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

22.05.2018 07:00 | 10 komentarzy | art, juk, mak

Do wyborów samorządowych pozostało kilka miesięcy, ale kolejka chętnych do rządzenia miastami i gminami rośnie. Gorąca jesień wyborcza na pewno szykuje się w Rydułtowach, gdzie obecna pani burmistrz nie będzie ubiegać się o reelekcję. To jeszcze bardziej zagrzewa innych do walki. Pod znakiem zapytania jest też Pszów. Największa niewiadoma to jednak Wodzisław, stolica powiatu. A jak w innych miejscowościach?

Oni chcą walczyć o wasze poparcie w wyborach samorządowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Radlinie i Marklowicach bez konkurencji

Inaczej ma się sprawa w Radlinie i Marklowicach. Walka o najwyższe stanowisko w tych gminach jeszcze nie rozpala do czerwoności kandydatów. W Radlinie swój start potwierdza jedynie Barbara Magiera, piastująca stanowisko burmistrz Radlina od ponad 20 lat. Być może jej kontrkandydatem będzie Dawid Topol, obecny wiceburmistrz Pszowa. - Głosy, abym startował na to stanowisko, do mnie docierają. Co jest uznaniem dla mojej dotychczasowej działalności - mówi nam Topol. Nie potwierdza jednak czy zamierza ubiegać się o fotel burmistrza Radlina. Natomiast w Marklowicach na wyborczym horyzoncie pojawia się tylko jedno nazwisko. Należy ono do obecnego wójta, czyli Tadeusza Chrószcza. - Nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Z wielu względów jest ona dla mnie trudna do podjęcia - mówi nam Tadeusz Chrószcz. Podobnie jest w Godowie, gdzie jasną deklarację o chęci kandydowania potwierdził nam jedynie obecny wójt Mariusz Adamczyk. W Mszanie również nie słychać, by miał kandydować ktoś oprócz obecnego wójta Mirosława Szymanka. Być może kontrkandydata będzie miał za to Daniel Jakubczyk, wójt Gorzyc. Dotarły do nas informacje o formującym się nowym komitecie skupionym wokół byłego starosty Tadeusza Skatuły, który być może wystawi kandydata na wójta. Skatuła przypomina jednak, że jako radny działa w radzie powiatu wodzisławskiego w ramach klubu „Głos Pokoleń”. - Na bazie klubu powstało stowarzyszenie o tej samej nazwie, które owszem, szuka kandydata również w wyborach na wójta gminy Gorzyce, ale żadne decyzje nie zapadły. Nie jest łatwo znaleźć odpowiedniego kandydata – mówi Skatuła.

Sam Jakubczyk, kojarzony jest ze znajomości z posłanką PiS Teresą Glenc. Zapewnia jednak, że do wyborów przystąpi z ramienia komitetu, który wystawił jego kandydaturę na wójta 4 lata temu, czyli ze „Wspólnoty Samorządowej”. - Jestem stały w uczuciach – mówi wójt.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Dariusz Prus

Dariusz Prus

Były wicestarosta powiatu wodzisławskiego 

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

Michał Lorek

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Ryszard  Zawadzki

Ryszard Zawadzki

Ryszard Józef Zawadzki (ur. 24 sierpnia 1951 w Nysie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski