Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

22.05.2018 07:00 | 10 komentarzy | art, juk, mak

Do wyborów samorządowych pozostało kilka miesięcy, ale kolejka chętnych do rządzenia miastami i gminami rośnie. Gorąca jesień wyborcza na pewno szykuje się w Rydułtowach, gdzie obecna pani burmistrz nie będzie ubiegać się o reelekcję. To jeszcze bardziej zagrzewa innych do walki. Pod znakiem zapytania jest też Pszów. Największa niewiadoma to jednak Wodzisław, stolica powiatu. A jak w innych miejscowościach?

Oni chcą walczyć o wasze poparcie w wyborach samorządowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Długa lista w Pszowie

Walka o fotel burmistrza Pszowa zapowiada się nadzwyczaj ciekawie, ponieważ chętnych na to stanowisko nie brakuje. Start w wyborach jako pierwszy zapowiedział Krzysztof Jędrośka (mieszkaniec Pszowa, który na co dzień pełni funkcję sekretarza miasta Rydułtowy). Swoją kandydaturę potwierdza również Michał Lorek, sekretarz powiatu wodzisławskiego, wcześniej radny powiatowy i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie. Na horyzoncie wyborczym pojawiła się również postać Czesława Krzystały, przewodniczącego pszowskiej rady. - Już od dobrych kilku lat mieszkańcy namawiają mnie, bym ubiegał się o urząd burmistrza Pszowa. Teraz do decyzji dojrzałem. Dlatego na dzień dzisiejszy w najbliższych wyborach zamierzam kandydować na to stanowisko - mówi nam Krzystała. Na giełdzie nazwisk pojawiają się również Alicja Nawrat (sekretarz miasta Pszów) oraz Ryszard Zawadzki (poseł na Sejm VI i VII kadencji). Oboje nie podjęli jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Możliwe, że przedwyborcza karuzela powiększy się jeszcze o kilka nazwisk. Zwłaszcza że Katarzyna Sawicka-Mucha, obecna burmistrz, nadal nie podjęła decyzji czy zamierza się ubiegać o reelekcję.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Dariusz Prus

Dariusz Prus

Były wicestarosta powiatu wodzisławskiego 

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

Michał Lorek

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Ryszard  Zawadzki

Ryszard Zawadzki

Ryszard Józef Zawadzki (ur. 24 sierpnia 1951 w Nysie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski