Wtorek, 20 kwietnia 2021

imieniny: Agnieszki, Czesława, Amalii

RSS

22.05.2018 07:00 | 10 komentarzy | art, juk, mak

Do wyborów samorządowych pozostało kilka miesięcy, ale kolejka chętnych do rządzenia miastami i gminami rośnie. Gorąca jesień wyborcza na pewno szykuje się w Rydułtowach, gdzie obecna pani burmistrz nie będzie ubiegać się o reelekcję. To jeszcze bardziej zagrzewa innych do walki. Pod znakiem zapytania jest też Pszów. Największa niewiadoma to jednak Wodzisław, stolica powiatu. A jak w innych miejscowościach?

Oni chcą walczyć o wasze poparcie w wyborach samorządowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Batalia o Rydułtowy

Prawdziwa bitwa zapowiada się o fotel burmistrza Rydułtów. Urzędująca burmistrz Kornelia Newy zapowiedziała, że nie będzie ubiegać się o to stanowisko. Kolejka chętnych do rządzenia miastem rośnie.

Start w wyborach zapowiedział obecny wiceburmistrz Marcin Połomski. - Chcę kandydować na urząd burmistrza miasta Rydułtowy, bo pragnę, aby nasze miasto nadal się rozwijało, było miejscem atrakcyjnym do mieszkania, spędzania wolnego czasu i pracy. Mam doświadczenie, siły, motywację oraz dobrych i sprawdzonych współpracowników, aby to pragnienie spełnić – podkreśla. Decyzję o kandydowaniu podjął też Marek Wystyrk, prezes stowarzyszenia „Moje Miasto”, a także były radny. – Uważam, że poprzez swoją aktywność społeczną i samorządową pokazałem, że działam na rzecz mieszkańców Rydułtów na co dzień. Chce startować, bo zawsze były mi bliskie sprawy społeczne. Martwi mnie sytuacja naszego szpitala, która w ocenie mieszkańców znacznie się pogorszyła, więc chciałbym wspólnie z przyszłymi władzami powiatu wypracować korzystniejszą formułę jego funkcjonowania - mówi. Na wyborczym horyzoncie pojawił się też Stefan Sładek, który od lat jest miejskim radnym. Podkreśla, że chce wykorzystać zdobyte w samorządzie doświadczenie. Nie ukrywa, że podjął decyzję o starcie za namową lokalnej społeczności. – Otrzymałem też dwie propozycje, jeśli chodzi o kandydowanie, ale postanowiłem, że założę własny i niezależny komitet – mówi. A jaki ma pomysł na rozwój Rydułtów? Kontynuacja tego, co dobre, a także wzmocnienie w tych zakresach, które by tego wymagały. – Warto spojrzeć na Rydułtowy z różnych stron, w tym bardziej od strony technicznej – mówi.

Dotarły do nas głosy, że o fotel burmistrza może ubiegać się również Danuta Maćkowska, wicestarosta powiatu wodzisławskiego. Zapytaliśmy, czy to prawda. Pani wicestarosta odpowiada, że nie podjęła jeszcze żadnej decyzji, jeśli chodzi o najbliższe wybory samorządowe. – Nie skupiam się na wyborach, ale na działaniach, które należą do moich obowiązków – mówi pani wicestarosta, która w powiecie odpowiada za wydziały zdrowia, oświaty i ochrony środowiska.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Dariusz Prus

Dariusz Prus

Były wicestarosta powiatu wodzisławskiego 

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

Michał Lorek

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Ryszard  Zawadzki

Ryszard Zawadzki

Ryszard Józef Zawadzki (ur. 24 sierpnia 1951 w Nysie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski