Czwartek, 17 czerwca 2021

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

22.05.2018 07:00 | 10 komentarzy | art, juk, mak

Do wyborów samorządowych pozostało kilka miesięcy, ale kolejka chętnych do rządzenia miastami i gminami rośnie. Gorąca jesień wyborcza na pewno szykuje się w Rydułtowach, gdzie obecna pani burmistrz nie będzie ubiegać się o reelekcję. To jeszcze bardziej zagrzewa innych do walki. Pod znakiem zapytania jest też Pszów. Największa niewiadoma to jednak Wodzisław, stolica powiatu. A jak w innych miejscowościach?

Oni chcą walczyć o wasze poparcie w wyborach samorządowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sprawdziliśmy, kto jest chętny do rządzenia miastami i gminami powiatu wodzisławskiego. Na wyborczej giełdzie pojawia się coraz więcej nazwisk potencjalnych kandydatów.

Zacznijmy od Wodzisławia Śląskiego. Wiele wskazuje na to, że obecny prezydent Mieczysław Kieca będzie ubiegał się o kolejną kadencję, jednak do tej pory włodarz tego nie potwierdził. - To dla mnie jeszcze zbyt wczesny moment na oficjalne i ostateczne deklaracje dotyczące startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Nie będę ukrywał, że ta kwestia jest dla mnie ważna i jest istotnym przedmiotem moich rozważań. Niezmiennie jednak najbardziej skupiony pozostaję na codziennej pracy i prowadzeniu licznych działań, których zadaniem jest budowanie naszego miasta jako miejsca odpowiadającego potrzebom wodzisławian. Mamy wytyczone konkretne cele, zebrane odpowiednio w strategii rozwoju miasta, wiemy, jakie mamy przed sobą zadania, jak wiele procesów inwestycyjnych prowadzimy. Wiele z nich wykracza daleko poza perspektywę jednej kadencji. To oznacza, że jako prezydent miasta mam jego konkretną wizję, którą konsekwentnie we współpracy z mieszkańcami realizuję i chciałbym realizować nadal. Czuję wielką odpowiedzialność za każde zadanie, które było, jest i będzie prowadzone w konsekwencji dziś podejmowanych decyzji - podkreśla prezydent Mieczysław Kieca.

Start w wyborach zapowiedział za to Dariusz Prus, obecnie radny powiatowy. Uważa, że zmiana u sterów władzy jest konieczna. - Nie wyobrażam sobie, by Mieczysław Kieca rządził przez kolejne 5 lat. Stanę do rywalizacji - mówi.

Nadal nie wiadomo też kto będzie ostatecznym kandydatem PiS w Wodzisławiu. Przypomnijmy, że wstępnie partia zaproponowała kandydatury Doroty Kowalskiej, dyrektor wodzisławskiego szpitala, oraz Dezyderiusza Szwagrzaka, radnego miejskiego i dyrektora Zakładu Aktywności Zawodowej w Wodzisławiu. Podobno jednak Kowalska pomysłem tym wcale zachwycona nie jest i nie chce kandydować. - Żadne decyzje nie zapadły. Pani Dorota Kowalska jest dobrym menadżerem i skupia się obecnie przede wszystkim na zarządzaniu szpitalem, w którym cały czas wprowadzany jest plan naprawczy. Gdyby miała zostać kandydatem i gdyby wygrała wybory, to musimy pamiętać, że należałoby znaleźć na jej miejsce również kompetentnego menadżera, który poradziłby sobie w zarządzaniu szpitalem – mówi senator PiS Adam Gawęda. Jak dodaje rozmowy trwają.

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

poseł na Sejm RP IX kadencji (PiS)

Czesław Burek

Czesław Burek

Wójt Gminy Lubomia

Dariusz Prus

Dariusz Prus

Były wicestarosta powiatu wodzisławskiego 

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

Michał Lorek

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Ryszard  Zawadzki

Ryszard Zawadzki

Ryszard Józef Zawadzki (ur. 24 sierpnia 1951 w Nysie) – polski polityk, nauczyciel i samorządowiec, poseł na Sejm VI i VII kadencji.

Tadeusz  Skatuła

Tadeusz Skatuła

Były starosta wodzisławski