Wtorek, 19 listopada 2019

imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

RSS

Pani burmistrz na podnośniku. Zawiesiła symbol Rydułtów

20.05.2018 19:00 | 1 komentarz | mak

Niektórzy mieszkańcy różnych miejscowości pytają: „a po co nam w ogóle miasta partnerskie?”. Rydułtowy pokazują, jakie korzyści płyną ze współpracy z niemieckim Reken. – Wiele się od siebie uczymy – zapewnia burmistrz Kornelia Newy.

Pani burmistrz na podnośniku. Zawiesiła symbol Rydułtów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niemieckie Reken to miasto partnerskie Rydułtów. Współpraca coraz bardziej się zacieśnia. Do tego stopnia, że władze obu miast podpisały niedawno porozumienie o bezterminowym partnerstwie. Podczas pierwszego majowego weekendu delegacja z Rydułtów - burmistrz Kornelia Newy, jej zastępca Marcin Połomski oraz przewodniczący rady miasta Lucjan Szwan - gościli w Reken. Wówczas doszło do przypieczętowania partnerstwa. - To bardzo mili i serdeczni ludzie. Okazują nam wiele sympatii - zachwala mieszkańców Reken burmistrz Kornelia Newy.

W trakcie wizyty Rydułtowy zostały szczególnie wyróżnione. Stało się to podczas tradycyjnego w Niemczech stawiania drzewka majowego, któremu towarzyszy festyn. Uroczystość polega na tym, że ważnym w mieście punkcie stawia się przystrojone i często przyozdobione dekoracyjnymi tabliczkami „drzewo”, które bardziej przypomina pięknie przyozdobiony słup. - Spotkała nas miła niespodzianka. Miałam okazję zawiesić na drzewku herb Rydułtów. Razem z burmistrzem Reken wjechałam na podnośniku i umieściłam symbol na drzewku - cieszy się burmistrz Kornelia Newy.

Z kolei wiceburmistrz Rydułtów Marcin Połomski wziął udział w 5-kilometrowym biegu ulicami Reken. - Bieg był podzielony na różne kategorie wiekowe i różne dystanse - wyjaśnia wiceburmistrz, który w swojej kategorii wiekowej zajął 7 miejsce. - Przełamałem swoją dotychczasową barierę, jeśli chodzi o czas - dodaje.