środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

WSTRZĄS W REGIONIE:

Policjanci uczyli, jakie zagrożenia niesie ze sobą... internet

18.05.2018 16:44 | 0 komentarzy | AgaKa

O tym jak przytulanie wywołuje lawinę pozytywnych Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Radlinie wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, które przeprowadzili dzielnicowi z tamtejszego komisariatu. Głównym tematem zajęć była cyberprzestępczość czyli internet i zagrożenia jakie za sobą niesie. Uczniowie starszych klas wysłuchali natomiast wykładu o odpowiedzialności karnej nieletnich.

Policjanci uczyli, jakie zagrożenia niesie ze sobą... internet
policja Wodzisław
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Uczniowie klas trzecich i piątych szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych. Przeprowadzili je policjanci z Komisariatu Policji w Radlinie - starszy aspirant Adam Czoch oraz starszy sierżant Leszek Dudała.

Mundurowi przeprowadzili zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu. Dzieci z trzecich klas dowiedziały się jakich zachowań unikać, aby być bezpiecznym w sieci i czego nie należy robić. O tym, że przy wykorzystaniu internetu można zrobić niemal wszystko wie każdy, ale policjant opowiedział uczniom na co zwrócić uwagę, aby nie paść ofiarą tego medium. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą w tym zakresie i chętnie zadawali pytania.

Uczniowie straszych klas mieli zajęcia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich. Policjanci opowiedzieli młodzieży o odpowiedzialności karnej osób nieletnich w kontekście narkotyków, dopalaczy oraz innych używek oraz o skutkach ich zażywania.