Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Zobacz inscenizację bitwy olzańskiej

18.05.2018 13:05 | 0 komentarzy | art

19 maja na terenie Campingu Europa w Olzie odbędzie się tradycyjny Powstańczy Biwak. Ciekawe widowisko połączone ze świetną lekcją historii – gwarantowane.

Zobacz inscenizację bitwy olzańskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Biwak rozpocznie się już o godz. 13.00. Na zwiedzających będą czekać obozowiska rekonstruktorów, w tym również pokazy walk średniowiecznych w wykonaniu Bractwa Rycerskiego Grodu Boronowskiego, a także stoiska z eksponatami historycznymi.

Organizatorzy nie zapomnieli też o oddaniu hołdu powstańcom. O godz. 13.30 odbędzie się uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem Powstańców Śląskich przy ul. Bogumińskiej. Pół godziny później w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Olzie odbędzie się msza za poległych w bitwie olzańskiej oraz za mieszkańców gminy Gorzyce, którzy oddali życie w walce o niepodległość Polski.

Z kolei o godz. 16.30 rozpocznie się inscenizacja historyczna bitwy olzańskiej, w której udział wezmą trzy grupy rekonstrukcji historycznej: Beskidy, Grupa Leszno i AS Historii. O 18.00 tradycyjnie rozpalone zostanie duże powstańcze ognisko.

W ramach wydarzenia odbędzie się też bieg powstańczy. Będzie się można poczęstować wojskową grochówką. Na gości czekać będzie również wiele innych atrakcji.

(art)