środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Patrol

WSTRZĄS W REGIONIE:

Cysterna zatarasowała ulicę 1 Maja w Pietrowicach

18.05.2018 09:25 | 0 komentarzy | żet

W czwartek 17 maja strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji trzy razy, interweniując w miejscowościach Pietrowice Wielkie, Racibórz oraz Rudy.

Cysterna zatarasowała ulicę 1 Maja w Pietrowicach
fot. OSP Pietrowice Wielkie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza interwencja to ulica Kozielska w Rudach, gdzie nad jezdnią zawisł nadłamany przez wiatr konar drzewa. Strażacy zawodowi oraz ochotnicy wycięli gałąź.

Następnie strażacy z Raciborza udali się do obiektu przy ul. Rybnickiej, gdzie uruchomił się alarm pożarowy. Na miejscu nie stwierdzono zagrożenia.

Ostatnia interwencja to ul. 1 Maja w Pietrowicach Wielkich, gdzie z ciągnika siodłowego volvo wypięła się naczepa. Była to cysterna, którą przewożono 25 ton oleju rzepakowego. Interweniowały cztery zastępy strażaków (1 PSP, 3 OSP). Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie pomogli pracownikom firmy holowniczej zaczepić cysternę. Akcja zakończyła się o godz. 23.08. Wartość strat materialnych w zdarzeniu oszacowano na kwotę 6 tys. zł (uszkodzenie części spodniej naczepy). Kierujący volvo 43-letni obywatel Czech został ukarany mandatem karnym.

Czytaj podobne