Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Automatycy na wielkim ekranie i w prestiżowym finale

17.05.2018 17:20 | 0 komentarzy | kama

Film PCKZiU zakwalifikował się do II etapu Konkursu "Śląski przegląd zawodów - 2018".

Automatycy na wielkim ekranie i w prestiżowym finale
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs "Śląski przegląd zawodów - 2018" zorganizowany został przez Kuratorium Oświaty w Katowicach – jego celem jest upowszechnienie szkolnictwa zawodowego, a tym samym zwiększenie zainteresowania młodzieży kształceniem zawodowym. Pogłębienie wiadomości na temat oferty szkół kształcących w zawodzie oraz potrzeb i warunków oferowanych pracodawców na lokalnym rynku pracy. Niewątpliwym atutem konkursu jest praca nad przywróceniem prestiżu szkół kształcących w zawodzie. Konkursowi przypisano w tegorocznej edycji trzy kategorie:

I. Robotyka wokół nas

II. Festiwal mody i urody

III. Zdrowe żywienie to zdrowe pokolenie

Szkoła brała udział w kategorii: robotyka wokół nas. Przygotowała film prezentujący naukę w zawodzie technik automatyk i technik mechatronik. Zaangażowała w to przedsięwzięcie uczniów, nauczycieli i lokalnych pracodawców, którzy oprócz realnego wsparcia dzielnie i z zapałem trzymali kciuki za powodzenie.

Wysiłek, praca nad koncepcją a następnie trud reżyserki przyniosły efekt – 11 maja PCKZiU znalazło się w trójce finalistów zaproszonych do drugiego etapu, który 7 czerwca odbędzie się w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie.

Impreza czerwcowa wpisuje się w Festiwal Zawodów, będący efektem współpracy Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach, Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach i Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej w Koszęcinie.

/Materiały prasowe/