środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

WSTRZĄS W REGIONIE:

Eko kubki z Rybnika na żużlu i imprezach miejskich. Będzie mniej śmieci?

17.05.2018 06:22 | 0 komentarzy | acz

Jak się okazuje, ekorewolucja dotarła także do samorządów. Przynajmniej do tych, zdających sobie sprawę z potrzeby promocji zachowań ekologicznych.

Eko kubki z Rybnika na żużlu i imprezach miejskich.  Będzie mniej śmieci?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W te trendy stara się również wpisać Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji z Rybnika, wprowadzając eko kubki. Pojawią się one na imprezach organizowanych przez MOSiR, inne jednostki miejskie, a także podczas zawodów żużlowych czy na terenie kąpieliska RUDA.

– Jest to element szerszej kampanii ekologicznej Miasta Rybnik. W roku ubiegłym realizując program standaryzacji obiektów piłkarskich, podjęto pierwsze działania proekologiczne, które zakładały zmniejszenie zużycia prądu i wody na poszczególnych obiektach. Wprowadzenie eko kubków ma z kolei na celu zmniejszenie kosztów związanych z wywozem śmieci, głównie jednorazowych opakowań plastikowych – tłumaczy Arkadiusz Skowron), zastępca dyrektora rybnickiego MOSiR i przedstawia konkretne liczby: w roku 2017 koszt wywiezionych śmieci z kąpieliska RUDA to ponad 22 tys. zł (maj – wrzesień), a ze stadionu ponad 26 tys. zł w okresie sezonu żużlowego.

– Eko kubki są wielokrotnego użytku. Nasi klienci będą mogli je wypożyczyć (płacąc kaucję) na okres imprezy lub zostawić sobie i przynieść go na kolejne wydarzenie organizowane w Rybniku. Kubek ma atrakcyjną szatę graficzną, więc w mojej opinii może stanowić efektowny gadżet czy też pamiątkę – dodaje na zakończenie Arkadiusz Skowron.